Arda Güler itirafı: Çok büyük hatalar yapıldı

İspanya LaLiga ekiplerinden Real Madrid'e transfer olduktan sonra 4 ayda 3. sakatlığını yaşayan Arda Güler hakkında ilginç iddialar ortaya atıldı.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Beinsports’tan alınan habere göre; İspanyol medyasından Marca'da bir makale yazan Real Madrid'in eski fitness antrenörü Jose Luis San Martin, Arda Güler'e fiziksel yükleme yapılacağı sırada çok büyük hatalar yapıldığına dikkat çekti.

Real Madrid'in Arda Güler'i uzun bir süre takip ettiğinin altını çizen San Martin, makalesinde şu ifadelere yer verdi:

"Real Madrid, uzun zamandır Arda Güler'i takip ediyordu. Takım arkadaşları ve antrenör ekibinin yorumlarınıda okuduk. Arda'nın teknik açıdan muhteşem bir kalitesi var ancak ilk antrenmanlarda Arda Güler'in 1.75 ve 69 kilo oldğu ortaya çıktı. 'Elit seviyede' fiziğe sahip oyunculara karşı mücadele etmek zorunda olan birinden çok, akademi seviyesindeki bir oyuncu gibi fiziği vardı."

 

"Rakipleri köpek balığı gibi olacaktı"

 

Milli yıldızın güçlenmesi için çaba sarf edildiğini vurgulayan İspanyol antrenör, "Arda Güler, bu fiziğiyle 1.85'ten uzun ve ortalama 80-85 kiloda, kaslı, çok yüksek fizik gücüne sahip rakiplere karşı mücadele edecekti. Konu ikili mücadeleye gelince rakipleri köpek balığı gibi olacaktı. Arda Güler, sağ dizindeki menisküsü yırttı. Ameliyat olmak zorunda kaldı. Rehabilitasyonu sırasında rektus anterior kasını yırtı. Henüz sona ermeyen ve tam da ilk kez kadroya girdiği sırada yaşadığı yeni kas

sakatlığının ardından yeni bir süreç başladı." yazısında bulundu.

 

"Arda Güler'e yüklemeler sırasında çok büyük hatalar yapılmış"

 

Madrid ekibinde eski doktorun Mihic'in genç yeteneğe fiziksel yüklemeler yapıldığı sırada büyük hatalar yaptığı görüşünü savunan Martin, "Real Madrid'in doktor şefi Niko Mihic, Arda Güler'in yaşadığı sakatlıklar sonrası görevden alındı. Arda Güler'e fiziksel yüklemeler sırasında çok büyük hatalar yapılmış. Güler'in fiziksel eksikliği, alt ve üst vücuttaki kas kütlesini artırmak için kapsamlı bir güç çalışmasıyla telafi edilmeliydi. Bu şekilde koşma, hızlanma, frenleme, yön değiştirme, vuruşlar esnasında darbeler eklemler tarafından değil, iskelet kas sistemi tarafından absorbe edilecektir." diye belirtti.

 

İspanyol devinin eski fitness antrenörü Jose Luis San Martin yazısını şu cümlelerle noktaladı:

 

"Arda Güler, bu sakatlığı sonrası yeni çalışma sistemiyle birlikte Carlo Ancelotti'nin de söylediği gibi özgüvenini geri kazanacak ve Madrid taraftarları onun olağanüstü yeteneğinin tadını çıkarabilecek."

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN