Cem Uzan, partimizin Cumhurbaşkanı adayıdır 

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Gündeme gelen seçim tarihleri içinde, 14 Mayıs tarihinin belirlenip iktidar cephesinden açıklanması, mecliste grubu bulunmayan ama seçimlere girmeye yetkisi olan Genç Partinin itirazlarına yol açtı. Cumhurbaşkanı adayı olacağını bildiren ve son günlerde kamuoyunda Anayasa 101. madde tartışmalarını açarak, "Cumhurbaşkanı ikiden fazla seçilemez" maddesinin savunuculuğu yapan Cem Uzan, yaptığı you tube programında "14 Mayıs tarihinde seçim olamayacağını söyleyerek ,meclis yenileme kararnamesi sonrası, seçim takvimi başlatıldığında ,seçim tarihi 90 gün sonrasına 11 haziran olacağını "söyledi.  

Bu konuda yazılı bir açıklama yapan Genç Parti Kocaeli il Başkanı İbrahim Altınoğlu, "Kurucu Genel Başkanımız Cem Uzan, Partimizin Cumhurbaşkanı adayıdır. Kendisinin ismini de, Yüksek Seçim Kurulunca açıklanan resmi adaylar arasında olacaktır. Nasıl seçimlere girmeye yetkili 27 parti arasında Genç Partinin adı varsa, Cem Uzan'ın da yer alacaktır. Fakat seçimin tarihi ile henüz kesinleşen bir durum yok ,14 Mayıs ile ilgili belirsizlik ve tartışmalar hala devam ediyor.Bu neden ile  Kurucu Genel Başkanımız Cem Uzan da, bu durumun Anayasa 101 ve 116.çerçevesınde belirsizliğini, her defasında söylüyor" dedi . 

Ayrıca Altınoğlu, "Şu an Genel Merkezimiz, ittifak görüşmelerini de sürdürüyor. YSK tarafından kesinleşecek tarihe kadar herhangi bir ittifak içinde bulunmazsak isek ,seçimlere tek başına gireceğiz" diye açıkladı. Genç Parti Kocaeli İl Başkanlığı da ilçe başkanları bir araya gelerek yaptıkları toplantıda, seçim politikaları ve seçim güvenliğini gündemlerine aldı. Toplantıda liderleri Cem Uzan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ,üyelerin ve Cem Uzan sevdalılarının,  seçim takvimi açıklandıktan beş gün içinde,  ilçe seçim kurullarına imza atmaları organizasyonun, nasıl yapılacağı konuşuldu.

Toplantıda söz alan İl Seçim Kurulu  Başkanı Cemil Ermiş de "Kendilerinin Cem Uzanve Genç Parti sevdalısı olduklarını, Cem Uzan'ı Cumhurbaşkanı olarak Türkiye'ye getireceklerini söyledi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN