Ellibeş: Muhalefetin yaptığı boş salonda kendilerini gaza getirmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 seçimleri öncesi milli birlik ve beraberlik çağrısının muhalefet kanadında da karşılık bulmasını değerlendiren AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 'Ülkesini seven, milletini düşünen bu çağrıya kayıtsız kalmayıp, AK Parti'ye katılırken, geride dilinden küfür eksik olmayan, şehitlere hakaret edenler kalıyor. Onlar da boş salonlarda birbirlerini gaza getirmekle meşguller' dedi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, haftalık yönetim kurulu toplantısında gündemi değerlendirdi. Teşkilat olarak bir yandan üye ve esnaf ziyatetlerini, bir yandan da eğitim ve gençlik toplantılarını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Geçen hafta Dilovası’nda Gençlik Kollarımızın hazırladığı programda ilk kez oy kullanacak gençlerimizin sorularını yanıtlarken, bir gün sonra Türkiye Yüzyılı konulu Teşkilat Akademisi’ni gerçekleştirdik. Amacımız 2023 seçimlerine en iyi şekilde hazırlanmak. Teşkilatımızın tüm kademeleri özveriyle çalışıyor. Özellikle milletvekillerimizle birlikte sürekli sahada, vatandaşla iç içeyiz. Yılda bir defa seçim bölgesine uğrayan, şehit ailesine küfür eden, orman arazilerine kaçak fabrika ve yapılar inşa ettiği tespit edilen, kamu bankalarından aldığı milyarlarca dolar krediyi ortadan kaybedenlerin, milleti için canla başla çalışan AK Parti Kocaeli Milletvekillerine laf söylemeye hakkı olamaz” dedi.

BOŞ SALONLARDA KENDİLERİNİ GAZA GETİRİYORLAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin gündeminde sadece millete hizmet olduğunu, halkta karşılık bulamayan muhalefetin ise boş salonlarda birbirlerini gaza getirmeye çalıştığını belirten Ellibeş, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından son bir ayda yine sayısız proje ve hizmet hayata geçirilirken, 28 Şubat İttifakı, boş salonlarda kendilerini gaza getirmeye devam etti. Bu projelerin içinde en önemlisi Türkiye’nin en büyük, dünyada 5.sırada olan Yusufeli Barajı’dır. Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen ve büyük hayranlık yaratan bu baraj yalnızca 2,5 milyon insanımızın elektrik ihtiyacını karşılayacak yüksek kapasitesiyle değil, dik yamaçlarla dolu bir arazide Türk mühendisliğinin neleri başardığını göstermiş olmasıyla da gurur kaynağıdır.”

MİLLETİMİZE DAYATILAN EZBERLER BOZULUYOR
“Kıtaları denizin altından birleştiren Avrasya ve Marmaray Tünelleri gibi, Osmangazi, 15 Temmuz ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri gibi, TOGG ve SİHA’lar gibi, dağları delerek şehirleri ve insanlarımızı daha yakın hale getiren yüzlerce tünel ve yollar gibi, hızlı tren, tramvay hatları gibi, sadece karadan değil, havadan da bu sevgi bağını güçlendiren yeni havaalanları gibi, pandemi döneminde bile tek bir vatandaşımızı dermansız bırakmayan şehir hastanelerimiz gibi ve eğitimden sosyal dayanışmaya, tarımdan sanayiye yapılmış milyarlarca liralık binlerce yatırım gibi Yusufeli Barajı da ‘Türkiye yapamaz, Türk insanı başaramaz’ diye yıllarca milletimize dayatılan ezberleri yerle bir eden bir başarıdır.”

TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ
“Türkiye, 100 yıllık eser ve hizmeti sığdırdığı son 20 yıllık bu hizmet ve yatırımlarıyla şimdi yeni yüzyıla daha umutlu, daha özgür bakıyor. Cumhuriyetimizin 2.yüzyılını dünyada Türkiye Yüzyılı yapmak için yola çıkıyor. Milletimiz; çalışanın, kendisine efendilik değil, hizmetkar olmak için çırpınanların daima yanında olmuştur. Bugün bir masa etrafında dönüp duran partilerin aylardır ortaya somut bir şey koyamaması, kendi arasında bile anlaşma sağlayamaması, Türkiye’ye hiçbir şey kazandırmayacağının göstergesidir. Bundadır ki, AK Parti salonlara, statlara sığmazken, muhalefet boş salonlarda kendilerini gaza getirmeye çalışıyor”.

GERİYE KALANLAR ŞEHİT YAKINLARINA SALDIRANLAR
“Bugün muhalefetin içinde bulunduğu açmaz, kendi partililerini bile umutsuzluğa sürüklemektedir. Boş laflarla, atıp tutmakla bu işlerin olmadığını, olmayacağını görenler Cumhurbaşkanımızın milli birlik ve beraberlik çağrısı üzerine partimize katılmaya başlamıştır. Türkiye’nin iyiliğini düşünenler Cumhurbaşkanımızın etrafında birleşirken, dilinden küfür eksik olmayanlar, şehit yakınlarına hakaret edenler geride kalmaktadır. Milletimizin iyiliğini düşünenler, terörü nerede olursa olsun ezen, teröriste terörist diyen Cumhurbaşkanımıza destek verirken; İstanbul’da İstiklal Caddesi, Mersin’de polis evi bombalırken bile bunların destekçileriyle dostluklarını bozmayan, masa altında el ele tutuşanlar Erdoğan’a karşı çıkmaktadır. Türkiye hiçbir zaman bu anlayışa teslim olmamıştır, olmayacaktır”.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN