Fenerbahçe taraftarı tribüne alınmayacak!

Fenerbahçe taraftarının son maçta 'Hükümet istifa' sloganları sonrası son dakika kararı geldi. Kayseri İl Güvenlik Kurulu, Kayserispor-Fenerbahçe maçında tribünlere Fenerbahçe taraftarı alınmayacağını duyurdu.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Kayserispor - Fenerbahçe maçına Fenerbahçe taraftarları alınmayacak. Fenerbahçe ile  Konyaspor arasındaki son maçta tribünlerde "Hükümet İstifa" sloganları atılmıştı. Fenerbahçe maçındaki protestoları Beşiktaş tribünlerindeki sloganlar takip etmişti.

Bunun üzerine MHP lideri Devlet Bahçeli, Beşiktaş üyeliğinden istifa etmişti ve tribünlere gerekirse seyirci alınmamasını istemişti. 

Kayseri İlk Güvenlik Kurulu kararı gereğince Kayserispor - Fenerbahçe maçına Fenerbahçe taraftarları alınmayacağı duyuruldu.

FENERBAHÇE'DEN DEPLASMAN YASAĞINA TEPKİ

Fenerbahçe, deplasmanda oynanacak Kayserispor maçına sarı-lacivertli taraftarların alınmamasına yönelik karara ilişkin, "Bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır" ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında 4 Mart Cumartesi günü saat 19.00'da oynanacak olan Kayserispor - Fenerbahçe karşılaşmasına misafir takım taraftarı alınmayacak. Kayseri İl Güvenlik Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda; sarı-lacivertli taraftarların güvenlik gerekçesiyle tribüne girmemesi kararlaştırıldı. Bunun üzerine Fenerbahçe de konuya ilişkin bir açıklama yayımladı.

Sarı-lacivertlilerin sitesinden yapılan açıklamada, "Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Kayserispor ile oynayacağı maça, Kayseri İl Güvenlik Kurulu gereğince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir. Alınan bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır. Taraftarlarımızın takımımızı destekleme isteklerine engel olma ve kulübümüzün cezalandırılması dışında hiçbir anlam taşımamaktadır. Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftara sahip olan, şehir fark etmeksizin takımını her yerde destekleyen taraftarı olan bir spor kulübüdür. Birleştirici, bütünleştirici olunması beklenen, ayrıştırıcı olmaktan uzak olunması gereken bu hassas dönemde, taraftarlarımızın hangi gerekçeye dayanarak bu haktan mahrum bırakıldığını bilmek istiyoruz. Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz" denildi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN