KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Akduman: Beni çocuklarımla tehdit ediyorlar
Akduman: Beni çocuklarımla tehdit ediyorlar
Güncel
Nabi Yazıcı
24 Nisan 2019 Çarşamba 11:07
  • 7513
  • 0

Akduman: Beni çocuklarımla tehdit ediyorlar

Tüpraş Yarımca rafinerisinde arabulucuyla devam eden ve sonuçtan veya toplu iş sözleşmesine tepki göstermek amacıyla burada da iş bırakma eylemi yapıldı.Burada konuşma yapan Petrol-İş Kocaeli şube başkanı Salih Akduman tehdit edildiğini ve başına iş gelecek denilerek çocuklarıyla korkutulmak istendiğini iddia etti.

Gece vardiyasında çalışan işçiler içerden çıkmazken Sabah vardiyasında gelen çalışanlarda kapının önünde toplandı. Burada yapılan konuşmalarda Toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla devam etmesi nedeniyle eylem yapıldı. Kocaeli şube başkanı Salih Akduman tehdit edildiğini ve başına iş gelecek denilerek çocuklarıyla korkutulmak istendiğini iddia etti. Baskı yapıldığını iddia eden Salih Akduman “ Ülke koşullarının üzerinde maaş aldığımız söyleniyor size ne. Burada emeğimizle kanımızla çalışıyoruz. Domatesin fiyatını biz mi arttırdık. Türkiye ortalaması bu kadar kötü ise suç bizim mi. Baskılara boyun eğmeyeceğiz. Kıdem tazminatı için de mücadele edeceğiz” dedi.

DİĞER HABERLER

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

CHP’li Engin Taşdemir, Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı yürütülen karalama kampanyasıyla ilgili konuştu; “Siyaset üretemeyen, vakıf ve derneklere verilen milyonları görmeyenler boş işlerin peşine düşüyor. Restore edilen konağa yerleştirilen ve kimin kullandığı belli olmayan yatak odasını eleştiremeyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e saldıracak yer arıyor. Hürriyet’in Atatürkçülüğünü, milliyetçiliğini hiç kimse sorgulayamaz.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ