KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
BU OKUL MÜDÜRÜNÜ KİM KORUYOR?
BU OKUL MÜDÜRÜNÜ KİM KORUYOR?
Sektör
20 Şubat 2019 Çarşamba 13:04
  • 14355
  • 5

BU OKUL MÜDÜRÜNÜ KİM KORUYOR?

Kartepe Dumlupınar Ortaokulu Müdürü ve aynı zamanda Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı olan Musa Taşçı ile ilgili okulun güvenliğinden tutunda 20 bin TL’lik makam odasına kadar onlarca dilekçe ile şikayet edildiği fakat hiç bir şey yapılmadığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre Kartepe Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Musa Taşçı ile ilgili bir çok konuda onlarca şikayet dilekçeleri yazıldı. Taşçı’nın aynı zamanda Ensar Vakfının Kocaeli Şube Başkanı olduğu için şikayetlerin göz ardı edildiği öğrenildi.

ÇIKIŞ KAPISI KAPATILMIŞ

Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı’nın aynı zamanda okul müdürü olduğu Kartepe Dumlupınar Ortaokulunun acil çıkış kapısını kapattırdığı öğrenildi. Acil çıkışın kapatılmasının ardından bazı öğretmen ve öğrenci velileri tarafından Milli Eğitime konuyla ilgili gerekli tüm şikayetlerin iletildiği, fakat Taşçı’nın Ensar Vakfı Başkanı olduğu için hiç bir şey yapılmadığı ifade edildi. Hatta konu ile ilgili bir AK Parti Kocaeli Milletvekiline ulaşıldığı o milletvekilinin ise Taşçı’nın direk olarak Bilal Erdoğan’a bağlı olduğu için bir şey yapamayacağını söylediği iddia edildi.

20 BİN TL’LİK MAKAM ODASI

Taşçı ile ilgili iddialar bununla da sınırlı kalmadı. Aynı zamanda Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı olan Kartepe Ortaokulu müdürü Musa Taşçı odasına 20 Bin TL’lik makam odası yaptırdı. Öğrencilerin dolaplarının kilitlerinin bile olmadığı bir okulda Okul müdürünün 20 Bin TL’lik makam odası yaptırması ile ilgili birçok şikayetinde iletildiği ama İl Milli eğitimde konunun göz ardı edildiği ifade edildi.

BİR ÖĞRENCİYE ARABA ÇARPTI

Okulun çıkış kapısının hemen önünden çok sayıda araç ve minibüs geçmesi ve okul yönetiminin ortaokul çağında ki çocuklar için bir güvenlik önemi almaması büyük bir tehlike arz ediyor.  Edinilen bilgilere göre daha önce de bir çocuğa arabanın hafif bir şekilde çarptığı fakat araba çarpan çocuğa bir şey olmadığı için gerekli yerlere bildirilmediği öğrenildi. Taşçı’nın Ensar Vakfı Başkanı olmasından dolayı okul önünde bulunan büyük güvenlik zafiyetine karşı iletilen tüm şikayetlere rağmen bir şey yapılmadı.

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum
default photo
Vakıfları ve Dernekleri Kullanıyorlar
Yazan: Veysel

Yazılanlar doğru ise, vay halimize Ne yazık ki vakıf ve dernekleri kullanarak, siyasi ve sosyolojik çevre devşirmeye çalışanlar en çokta farkında değiller ama kendilerine zarar veriyorlar. Ülkemizde eğitim kalitesinin yerlerde olma sebeplerinde birisi sadece insan kalitesi, ne diyelim okuldaki öğretmen ve öğrencilerin Allah Yardımcısı olsun. Bu tarz insanlar Sayın R.Tayyip Erdoğan'a ve hükümete daha çok zarar verdiğinin düşünüyorum. Eyvahlar olsun.

3 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Hayrettin YILDIRIM

Okul müdürü okulun eğitim kalitesini düşürdü biz velilerin gözünde eğitimci deildir. Veliler Öğretmenler Öğrenciler herkes kendisinden şikayetci

3 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Üzüntü Verici, kaygılıyız çocuklarımız ve geleceğimiz için
Yazan: İbrahim

Eğer iddalar doğru ise, vay halimize! işinin ehli insanların göreve getirilmesi gerekiyor Ensar Vakfı vb vakıfları bu tarz kişiler ülke için kamuya yararlı vakıf ve dernekleri arkasına alarak,güç devşirmenin bir anlamı yok.İcraata ihtiyaç var.Vekil tanıyor, CB tanıyor bunların önemi olmamalı bu kişi siyasetçi değil eğitimci kimliği ile görev icra ediyor. Siyasete bu kadar meraklı ise aday olsun. Görevi bu tarz kişiler işgal etmesin. Cumhurbaşkanımız kimse rajon kesemez rajonu ben keserim dedi!

3 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
vah ülkemizin haline..
Yazan: Mehmet Akif

okullara veliler olarak bağış adı altında ücretler ödüyoruz.elbette ki bu ücretler belli idari ve eğitimsel masraflara gelecektir biz parayı kolay kazanmıyoruz.devlet de parayı kolay kazanmıyor.harcamaları yaparken daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.hele ki yarın işimizi kaybetme korkusu içindeyken...iddialar doğruysa haberdeki şahsın ensar vakfı başkanı oldugunu belirttiniz,ilgili vakfın başkanınında incelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

3 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Eğitim Sistemimiz Tekrar Göden Geçirilmeli !!!
Yazan: Aysel

Açıkçası, vakıf ve dernekte görev yapması vb faaliyet ve ilişkiler insanlar için engel değil ancak bu tür faaliyetlerin içinde bulunmak mevcut idarecilik görevini eğitimin kalitesini arttırma görevini zedelememesi, gerçek işlerine engel olmaması gerekir. Umarım iddalar doğru değildir. Aksi taktirde hükümet idda ettiğiniz tarzda insanlardan çok sıkıntı çekmektedir. Cumhurbaşkanının dediği gibi şu bu vakıftan şu dernekten şu memleketten bunların bizim için bir önemi yok işinde ehil mi ? Bu önemli.

3 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ