Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Hyundai’de altın krizi
Hyundai’de altın krizi
Güncel
25 Aralık 2018 Salı 09:48
  • 14730
  • 1

Hyundai’de altın krizi

Yıllardır Alikahya bölgesinde faaliyet gösteren otomotiv sektörünün önemli firmalarından biri olan Hyundai Assan’da çalışan işçilerden şikayet var.

Hyundai’nin Alikahya’da faaliyet gösteren fabrikası bu yıl çok önemli bir başarıya imza attı. Dünya genelinde Hyundai’ye ait 33 fabrikadan biri olan Alikahya’daki fabrika, tüm dünyada bulunan fabrikalar içerisinde ürettikleri araçlarla kalite birincisi oldu. Çalışanlarının bu başarısını ödüllendirmek isteyen Hyundai Assan Fabrikası, tüm personeline gram altın hediye edeceğini duyurdu.

İŞÇİLER GRAM ALTINI KABUL ETMİYOR

Fabrika her ne kadar işçileri ödüllendirmek istese de hatlarda çalışan işçiler kendilerine teklif edilen gram altını kabul etmiyor. Fabrikada çalışan işçilerin “Biz gram altın istemiyoruz, hatlara yollarsanız kabul etmeyeceğiz. Diğer fabrikalar herhangi bir başarıları yokken bile işçilerine yıl sonunda en az yarım altın takarken biz dünya genelinde  33 fabrika arasında kalite birincisi olmuşken bize teklif edilen gram altını kabul etmiyoruz.” dedikleri öğrenildi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Güzel fabrika
Yazan: Misafir

alışveriş çeki ve altın vermişler. Biz de orda çalışmak istiyoruz. İstemeyenlerin babasının altın madeni mi varmış?

3 Beğendim
2 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

“Sıfırlanan döner sermaye’ye acil çözüm gerekli”

“Sıfırlanan döner sermaye’ye acil çözüm gerekli”

Sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen döner sermaye dağıtım oranlarındaki yaşanan sorunlara Sağlık Bakanlığının duyarsız kalması nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Gölçük İlce Temsilcisi Gürol Şanbayatlı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Orhan Gazi Gencel, Temsilci Osman Kılıç, Medine Beşiracı Yiğit, Selim Akduman, İzmit İlce Temsilcisi Ercan Öztürk, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Eski İş Yeri Baş Temsilcisi Yalcın Gül ve hastane çalışanları ile birlikte Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Göçmez, “Adaylar önce bu rampayı denemeli”

Göçmez, “Adaylar önce bu rampayı denemeli”

Körfezli Eczacı Caner Göçmez bu defa farklı bir etkinlik düzenleyerek, ilçede ki Engelliler Derneği yönetim ve üyelerine çiğ köfte ikram etti ve engelli bisikletine binerek yaşanan zorlukları test etti. Deneme sonrasında rampa çıkmanın çok zor olduğunu gören Caner Göçmez, “Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday olanlar önce bu zorluğu yaşayarak görmeli, o zaman daha iyi çalışmalara imza atarlar” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ