KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
Köye bir günde 30 kişi taşındı!
Köye bir günde 30 kişi taşındı!
Siyaset
Nabi Yazıcı
15 Ocak 2019 Salı 14:16
  • 14245
  • 0

Köye bir günde 30 kişi taşındı!

Körfez’de, Mart seçimleri öncesinde köylere adres taşıyanlar hakkında yapılan şikayetler sonrasında incelemeler başlatıldı. Körfez Sipahiler Köyü Muhtarı Şerif Ali Kaya, ihbarları görmek için gittiği İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde bir günde 30 kişinin köyüne taşındığını, inşaatın bile adres olarak gösterildiğini öğrenince şoka girdi.

Konuyla ilgili olarak alınan bilgiye göre, 1 Ocak 2019 tarihinden sonra özellikle köylere nüfus kaydırmaları başladı. Yapılan şikayetler üzerine muhtarlar toplanarak İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gittiler. Burada yapılan ilk belirlemeye göre ilçedeki köylere yaklaşık olarak 50 kişinin son günlerde adres kaydırması yaptıkları görüldü.

Körfez Sipahiler Köyü Muhtarı Şerif Ali Kaya, bir günde 30 kişinin köyüne taşındığını görünce şok oldu. Muhtar Kaya, “Bana rakip olan muhtar adayı bile kendisini köye taşımış ve inşaatı adres olarak göstermiş. Bir aile dolusu insan inşaatı adres olarak göstermişler ve adres taşımışlar” dedi.

Körfez İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, şikayetler üzerine incelemelerin başlatıldığını belirterek, “Yapılan şikayet üzerine nüfus müdürlüğü tespitleri sağlayıp, jandarma ve ya polise bildiriyor. Eğer gösterine adres oturulmayacak durumda metruk bina, inşaat ya da boş arsa ise gerekli işlem yapılıyor” dedi.

İnceleme sonrasında suçlu bulunan kişilere 1200 lira, adres kaydırttığı belirlenen muhtar ya da muhtar adayına da aynı miktarda para cezasının yazılacağı belirtiliyor.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ