KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.4559 TL
  • 7.1130 TL
  • 7.8892 TL
Kocaeli Zirve
Lokanta, Kafe ve restaurantlar kapanıyor..!
Lokanta, Kafe ve restaurantlar kapanıyor..!
Ulusal
16 Mart 2020 Pazartesi 10:28

Lokanta, Kafe ve restaurantlar kapanıyor..!

Korona Virüsünün ülke genelinde yayılmaya başlamasıyla birlikte çok sıkı önlemler alınmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü aldığı bir dizi kararla adeta olağanüstü hal ilan etmeye başladı.

Bu kararla Lokanta, restaurant ve kafe gibi işletmelerin yalnızca evlere servis hizmeti yapmaları koşuluyla açık kalmalarına müsaade edilecek.

23 Mart 2020 tarihi itibari ile süpermarketler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftada 3 gün 08.00-16.00 saatleri arasında açık olacak.

Ayrıca 20 Mart 2020 tarihinden itibaren spor salonları, yüzme havuzları, kulüpler, dernekler, galeriler Lokanta, Kafe ve restaurantlar kapanıyor, kütüphaneler, ibadethaneler, parklar, otobüs terminalleri, alışveriş merkezleri, 3 kişiden fazla çalışanı bulunan işletmeler geçici olarak kapatılıyor.

İnternet üzerinden mal ve hizmet sunan tedarik zincirleri ile taşımacılık, tarımsal faaliyetler, benzin istasyonları, bankacılık, sigorta ve posta hizmetlerinde her hangi bir aksamanın olmayacağı dile getirildi.

Sağlık Bakanı adına Genel Müdür Dr. Semih Korkut imzasıyla hazırlanan genelgenin adeta bir olağanüstü hal uygulaması gibi katı tedbirleri içeriyor.

 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ