KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9483 TL
  • 6.5689 TL
  • 7.8021 TL
Kocaeli Zirve
Mehmet Tabak tutuklandı
Mehmet Tabak tutuklandı
Polis-Adliye
23 Temmuz 2019 Salı 23:45

Mehmet Tabak tutuklandı

KHK kapsamında yer alan ve kapatılan KASİAD in eski Başkanı Mehmet Tabak silahlı terör örgütüne üye olmak (fetö) suçundan yargılanma sonucu aldığı 6 yıl 3 ay hapis cezasının onaylanması nedeniyle tutuklandı.

Alınan bilgi ve iddialara göre Mehmet Tabak için verilen hapis cezası belli olduktan sonra tutuklu olduğu süre ve yaşı göz önüne alınarak serbest bırakılmıştı. Hapis cezasının onaylanmasının ardından alınan tutuklama kararı doğrultusunda yapılan teknik takip sonrasında Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Mehmet Tabak’ı yakaladı. Yakalanan eski başkan çıkartıldığı adli makamlardan sonra Kandıra kapalı Cezaevi'ne teslim edildi.

DİĞER HABERLER

Palu davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Palu davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal'ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesinin yargılanmasına devam edildi. Cumhuriyet savcısı, Tuncer Ustael hakkında Meryem Tanhal'ı 'nitelikli öldürme' ve 'tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürmek' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçundan 5 yıl, 'Meryem Tanhal'a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak' suçundan 6 yıl hapis cezası talep etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ