KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Milli Eğitim Müdürü; Gururuna yediremediği için yardım isteyememiş
Milli Eğitim Müdürü; Gururuna yediremediği için yardım isteyememiş
Güncel
Nabi Yazıcı
22 Eylül 2018 Cumartesi 12:14
  • 15748
  • 0

Milli Eğitim Müdürü; Gururuna yediremediği için yardım isteyememiş

Körfez İlçesinde yaşanan acı olayla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü açıklama yaptı

Üzücü olayı gerçekleşmesinden sonra iddialarla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan,  okuldaki kamera görüntüleri de dahil olmak üzere olayla ilgili inceleme de bulunduklarını söyleyerek Kamera görüntülerini inceledi.

Okutan, “Okulda yapılan ön araştırmada olay öncesi okul İdaresi kıyafetlerle gelinmesini istemiş ancak iddia edildiği gibi çocuğun derse alınmaması gibi bir olay yaşanmamış. Okula normal kıyafetlerle alınmış ve daha sonra evine gitmiştir anladığımız kadarıyla çocuğun kıyafetle ilgili sorununu evde anlatması ve ailenin de herhangi bir yardım talebinde bulunmaması sonrası baba yaşadığı durum neticesinde üzücü olayı gerçekleştirmiştir. Yapılan araştırmadan ailenin, ne okul idaresine ne de vakfımıza bu konu ile ilgili bir yardım başvurusu olmadığını gördük Oysa benzeri konularda yapılan yardım talepleri vakıf veya okul İdaresi tarafından karşılanmaktadır. Ancak aile gururuna yediremediği için yardım isteyemedi” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ