KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.4559 TL
  • 7.1130 TL
  • 7.8892 TL
Kocaeli Zirve
Nevzat Doğan’a hapis cezası
Nevzat Doğan’a hapis cezası
Güncel
10 Mart 2020 Salı 16:49

Nevzat Doğan’a hapis cezası

İzmit eski Belediye başkanı Nevzat Doğan’a hapis cezası verildi

İzmit Belediyesi eski başkanı Nevzat Doğan, 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Caner Aktan’ın haberine göre İzmit Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Tanju Ömer Akalp'in şikâyetiyle İzmit Belediyesi Personel Müdürü Nedim Ulutaş ve İzmit Belediyesi eski Başkanı Dr. Nevzat Doğan hakkında  “görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla açılan davada karar çıktı. Kocaeli 6. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Üzeyir Kazan, Nevzat Doğan ve Nedim Ulutaş’ın görevi kötüye kullanma suçunu işlediklerini sabit görerek sanıklar hakkında 1 yıl hapis cezası verdi.

Hâkim daha sonra sanıkların suç işleme icrası kapsamında Tanju Ömer Akalp’a aynı suçu birden fazla kez işledikleri gerekçesiyle eylemlerinin niteliği dikkate alınarak cezalarında 1/3 oranında artırım yaptı ve hapis cezasını 1 yıl 4 ay hapis cezasına yükseltti. Verilen 1 yıl 4 ay hapis cezasında sanıkların duruşmadaki iyi halleri dikkate alınarak 1/6 oranında indirim yapıldı. Böylece hapis cezası 1 yıl 1 ay 10 güne düştü. Mahkeme, sanıkların bir daha suç işlemeyecekleri hususuna kanaat getirerek hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Nevzat Doğan ve Nedim Ulutaş’a 5 yıllık denetim süresi verildi.

Nevzat Doğan ve Nedim Ulutaş'ın ıslak imzalı belgelerle ve çeşitli yöntemlerle İzmit Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Tanju Ömer Akalp'i sürgüne gönderdiği ve mobbing uyguladıkları iddia ediliyordu.

Akmeşe'de ve Alikahya'da görevlendirilen başkan yardımcısı Tanju Ömer Akalp'in görev tanımında "başıboş hayvanların tespiti" yazıyordu. Tanju Ömer Akalp bu nedenle Nevzat Doğan ve Nedim Ulutaş hakkında şikâyetçi olmuştu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ