KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Nuh’ta hafriyat VURGUNU
Nuh’ta hafriyat VURGUNU
Güncel
07 Ekim 2018 Pazar 20:25
  • 19385
  • 0

Nuh’ta hafriyat VURGUNU

İlimizin tanınmış gazetecilerinden olan Güngör Arslan kendisine ait olan www.gungorarslan.com sitesinde ilimizde yaşandığını iddia ettiği dev bir hafriyat vurgununu dile getirmiş.

Hayrullah Işık var

Güngör Arslan’ın kendi köşesinde kaleme aldığı ‘Milyonluk Hafriyat VURGUNU’ yazısına 2011yılında alınan bir izinle bu güne kadar Nuh Çimento Fabrikası’na Dilovası’ndan milyonlarca metreküp hafriyat götürüldüğü ve bu iş için kimseye para ödenmediği dile getiriliyor. İşin içinde de eski bakan olan ve halen AKP Kocaeli milletvekili olan Fikri Işık’ın yeğeni Hayrullah Işık var.

İl Özel İdaresi vermiş

8 Eylül 2011 tarihinde İl Özel İdaresi’nin Tabansu Madencilik Firmasına 10 bin metreküp hafriyat atığı için 63 bin 580 TL muhammen bedel ile yaptığı ihaleyi kullanarak bu güne kadar hafriyat yapıldığı iddia ediliyor. Hayrullah Işık’ın Öz Marin adındaki firmasının devlete ve Kocaeli büyükşehir Belediyesi2ne para ödemeden yaptığı işin miktarının 100 milyon civarında da olduğu belirtiliyor.

Kim göz yumuyor?

2011 yılında beri yapıldığı dile getirilen bu büyük hafriyat vurgununa kimlerin ve nasıl göz yumduğu da bilinmiyor. İlimizde bir kamyon toprağın bir yere dökülmesinin büyük cezalar aldığı yerde 7 yıldır kapanan bir devlet kurumundan 10 bin metreküp için alınan izinle hala işin hem de başka bir firmayla devam etmesi birilerinin başını fena halde yakabilir. Şimdi gözler bu olaya el konulup konulmayacağında.

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ