KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Suriyelilere özel sağlık ocağı!
Suriyelilere özel sağlık ocağı!
Sektör
27 Ocak 2019 Pazar 19:42
  • 11432
  • 0

Suriyelilere özel sağlık ocağı!

İlimizde sadece Suriyelilerin yararlanabileceği sağlık ocakları kuruluyor. İlk olarak Körfez Tütünçiftlik Kuzey Mahallesinde kurulacak olan sağlık ocağında Suriyeli doktorlar ve hemşireler hizmet verecek.

İlimizde Suriyeliler için yeni bir proje hayata geçiriliyor. Bir zamanlar savaş nedeniyle ülkelerini bırakıp bizim topraklarımıza gelen yüzbinlerce Suriyeli göçmenlere yaptıklarımızın üstüne her gün yeni bir şey ekleniyor. Hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayan Suriyeli göçmenler için sağlık ocakları kuruluyor. Göçmen Sağlık Merkezi adı altında hizmet verecek olan bu sağlık ocaklarının ilki Körfez Tütünçiftlik Kuzey Mahallesi Esentepe Caddesi’nde 3 katlı yeni yapılan binanın alt katında hizmet verecek. Sadece Suriyeli doktorların görev yapacağı sağlık ocakları için binalar tutuldu ve içine sıfır malzemeler alıp yerleştirildi. Suriyelilere özel sağlık ocaklarında sadece Suriyeli hemşire ve görevliler olacak. Sağlık ocaklarından sadece Suriyeliler yararlanacak, Türk vatandaşları bu sağlık ocaklarına giremeyecek, hizmet alamayacakları edinilen bilgiler arasında.

 

DİĞER HABERLER

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

 “Ağrılılar Derneği  tarafsızdır”

HDP Körfez Belediyesi eş Başkan adayı ve birinci sıra meclis üyesi adayı İbrahim Ergin, seçime kendi adaylarıyla katılmaya karar aldıkları Körfez’de, ziyarette bulundukları Körfez Ağrılılar Derneği’nin hedef haline getirilmek istendiğini ifade ederek, “Hiçbir gurup ve ya STK’nın desteğini alarak sahaya inmedik. Biz toplumun her kesiminin oylarına talipli olacağız. Körfez Ağrılılar Derneği ziyaretimizi kabul eden STK’ lardan birisi. Bu demokratik cesareti gösteren derneğin eleştirilmesine anlam veremiyorum” dedi.

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

20 günde 2 zorlu ameliyatla hayata tutundu

Kütahya’da safra kesesi taşını aldırmak için ameliyat olan 65 yaşındaki hasta, yapılan tetkikler sonrasında safra kesesi kanseri olduğunu öğrendi. Vakit kaybetmeden tekrar acil ameliyat olması gerektiğini öğrenen hasta, bu kez de VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde göreve yeni başlayan, genel cerrah Op. Dr. Faruk Özkul’a başvurdu. Hasta 3.5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında hem tümörden hem de karnındaki iltihaptan kurtuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ