Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Tezel, EYT ve kıdem tazminatı gaspını Gebze’de anlatacak
Tezel, EYT ve kıdem tazminatı gaspını Gebze’de anlatacak
Güncel
Aktan Uslu
22 Aralık 2018 Cumartesi 08:10
  • 15763
  • 0

Tezel, EYT ve kıdem tazminatı gaspını Gebze’de anlatacak

BMİS Gebze Şubesi, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve kıdem tazminatı gaspı konulu toplantı düzenliyor. Gebze Kültür Merkezi’nde halka açık toplantıya konuşmacı olarak Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel katılacak

Birleşik Metal İş Sendikası Gebze Şubesi, 24 Aralık 2018 Pazartesi günü gerek sendika üyelerinin gerekse milyonlarca işçinin mağdur olduğu Emeklilikte Yaşa Takılanlar – EYT ile kıdem tazminatı gaspı ve sosyal güvenlikte gelinen son aşamanın konuşulacağı toplantı düzenliyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel’in konuşmacı olarak katılacağı 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndaki Gebze Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek programın başlama saati 17.00. Ali Tezel’in katılımcıların sorularını da yanıtlayacağı  toplantının açılışında DİSK BMİS Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu da bir konuşma yapacak. Sendika üyelerinin yanı sıra tüm vatandaşlara açık panele ilginin yoğun olması bekleniyor. 

DİĞER HABERLER

“Sıfırlanan döner sermaye’ye acil çözüm gerekli”

“Sıfırlanan döner sermaye’ye acil çözüm gerekli”

Sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen döner sermaye dağıtım oranlarındaki yaşanan sorunlara Sağlık Bakanlığının duyarsız kalması nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Gölçük İlce Temsilcisi Gürol Şanbayatlı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Orhan Gazi Gencel, Temsilci Osman Kılıç, Medine Beşiracı Yiğit, Selim Akduman, İzmit İlce Temsilcisi Ercan Öztürk, KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Eski İş Yeri Baş Temsilcisi Yalcın Gül ve hastane çalışanları ile birlikte Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Göçmez, “Adaylar önce bu rampayı denemeli”

Göçmez, “Adaylar önce bu rampayı denemeli”

Körfezli Eczacı Caner Göçmez bu defa farklı bir etkinlik düzenleyerek, ilçede ki Engelliler Derneği yönetim ve üyelerine çiğ köfte ikram etti ve engelli bisikletine binerek yaşanan zorlukları test etti. Deneme sonrasında rampa çıkmanın çok zor olduğunu gören Caner Göçmez, “Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday olanlar önce bu zorluğu yaşayarak görmeli, o zaman daha iyi çalışmalara imza atarlar” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ