KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
CHP rapor hazırlıyor
CHP rapor hazırlıyor
Siyaset
22 Eylül 2010 Çarşamba 14:44
  • 3324
  • 3

CHP rapor hazırlıyor

Referandumda çıkan sonuçları sandık sandık araştırmaya başlayan CHP İl Yönetimi genel merkeze rapor sunmaya hazırlanıyor

Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli`de de 12 Eylül`de yapılan referandumda ‘evet` oyunun çıkmasına rağmen ‘hayır` oylarının yüzdelik kısmından memnun kalan CHP İl Yönetimi sonuçları değerlendirmeye başladı. İl sekreteri Cihat Altınyuva, il eğitim sekreteri Mecit Ünal ve bazı yönetim kurulu üyelerinin çalışmasıyla cezaeviden gelen 8 sandıkla birlikte ilimizde kurulan 2 bin 930 sandıktan çıkan evet-hayır oyları ilçe, mahalle ve sandık sandık ayrıştırıp dosya haline getiriliyor.
 

BAŞARILI İLÇELER
İlimizde kullanılan oylara göre seçmenlerin yüzde 59.81`nin evet, yüzde 38.41`nin hayır oyu kullandığını yüzde 1.78 oranındaki oyun da geçersiz olduğunu söyleyen Mecit Ünal, referandum sonuçlarıyla birlikte 29 Mart yerel ve 22 Temmuz genel seçim sonuçlarının kıyaslamasını yaparak değerlendirdiklerini ve rapor haline getirdiklerini açıkladı. Değerlendirme dosyalarını genel merkeze göndereceklerini belirten Ünal, “Yerel ve genel seçim sonuçları kıyaslandığında referandumda en başarılı içlerin Derince olduğunu görüyoruz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ