“İlk kadın cumhurbaşkanı olacağım”
“İlk kadın cumhurbaşkanı olacağım”
Siyaset
19 Haziran 2018 Salı 17:34
  • 20410
  • 2

“İlk kadın cumhurbaşkanı olacağım”

24 Haziran seçimleri için ilimize gelerek halkla buluşan İYİ Parti Cumhurbaşkanı Meral Akşener’in Kocaeli’nde ki ilk mitingi doldu taştı.

24 Haziran seçimlerinin son mitingi olan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Perşembe Pazarı alanındaki mitingine İzmitliler yoğun ilgi gösterdi. Akşener’in ilimizdeki ilk mitingine kadınların yoğun katılımı dikkat çekti. Ayrıca miting alanındaki kadınlara 10 bin adet yazma dağıtıldı.

Miting alanında yoğun güvenlik önlemleri alınırken Kocaeli emniyeti alanın içinde ve dışında kuş uçurtmadı. Alana giren her vatandaşın üstü ve çantası didik didik arandı.

Mitinge gelenler arasında CHP Milletvekilleri adayları ve İl yöneticileri de hazır bulundu. Ayrıca Meral Akşener miting alanına gelmeden önce halk “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganları attı.

Meral Akşener 17.58’de miting alanına girdi. Akşener miting alanına girer girmez halk hazır olaya geçerek İstiklal Marşı’nı okudu.

 

Erdoğan’a yorgun şoför benzetmesi

Vatandaşlar Meral Akşener konuşurken slogan atınca, Akşener  “Evet çok yoruldu. Bence de gitmeli. Aynı yorgun şoför gibi” benzetmesi yaptı. Miting alanına gelerek konuşmaya başlayan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yuhalayanları susturarak, “Hayır yuhalamıyorsunuz. 24 Haziran’da gerekli cevabı veriyorsunuz” dedi.

 

İşte İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in konuşmasından satırbaşları;

 

 

“İlk kadın cumhurbaşkanı olacağım”

 

Doğduğum, büyüdüğüm, doyduğum şehir Kocaeli aranızda olmaktan, sizinle beraber olmaktan ve inanıyorum nasıl Türkiye’nin ilk içişleri İzmit’ten çıkıyorsa, ilk kadın cumhurbaşkanı olacağından eminim. Kocaeli öyle bir şehirdir ki bunu bizi yönetenlere anlatmak isterim. Aramız da CHP’li eskiden Kocaeli milletvekilliği yapmış sayın Sefa Sirmen var. Kendisine hoş geldin diyorum. Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan aramızda. Kendisini kız kardeşim gibi görürüm.

 

İYİ Kİ KOCAELİ’DE DOĞDUM

 

DP, CHP, SP’nin yöneticileri aramızda. Hoş geldiniz. Kocaeli, öyle bir şehirdir ki, Türkiye’nin her tarafından göçler gelir, bir dilim ekmeğini ikiye böler onlarla paylaşır. Onun için buranın kültürü farklıdır. Biz munis insanlarızdır, biz sabırlı insanlarız. İyi ki Kocaeli’de doğdum, iyi ki Kocaeli’de doydum. 24 Haziran da seçim var. Seçimi getirenler de pişman. Acele baskın seçim yapıldı. Şimdi soru şu. Her şey iyiyse bu seçimi niye yapıyorsunuz. Her şey kötüyse biz sizi niye seçelim. Türkiye’de iktidar partisini yönetenlerin asabiyetini gördüğüm zaman abbas yolcu Tarzan zorda.

 

KOCAELİ’DE İŞSİZLİK BÜYÜK SORUN

 

O kadar eski dostlarım aramızda ki. Bence de öyle. Artık gitmesi lazım. Çok yoruldu. Hem yorgun hem geveze şoför. Demokrasi yoluyla attaya gitmesi elbette çok daha kolay olacak hepimiz için.  Türkiye’nin ekonomisinin içine tükürdüler 16 yılda. Türk ordusunu darmadağın ettiler. İnşaat yapmışlar, kocaman adalet sarayları yapmışlar içinde adalet yok, 70 milyar dolarlık Türkiye’nin ortaya koyduğu ne kadar fabrika varsa onları satmışlar. 453 milyar dolarlık borç almışlar, 16 yılda 2 trilyon dolar vergi toplamışlar, sonuç olarak Kocaeli’ye ne gelmiş, hiçbir şey. Peki niye Kocaeli’de işsizlik en büyük sorun. Çünkü hiçbir yatırım yapılmamış. Türkiye’nin kaynakları ve potansiyeli var. Türkiye’de yönetim değişikliği olduğu andan itibaren ayağa kalkacağız ve koşacağız.

 

KOCAELİLİLERİN YÜREĞİNDE OLMAYI TERCİH EDERİM

 

Ne yapılacak. Önce israfın önü kesilecek, sonra yatırım, sonra yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçilecek. Türkiye’nin her tarafını dolaştım. Sizi dinledim, sizden öğrendim. Siz söylediniz ve projelerinizi hazırladık. Bizim çılgın projelerimiz yok. Biz insanlarımızın eğitimle önünü açacağız. Emeklimizi kafası dik gezer hale getirdiğimizde en çılgın proje bu oluyor. Sarayın ekranlarında olmaktansa Kocaeli’de yaşayan herkesin yüreğinde olmayı tercih ederim.

Biz genç işsizliğini çözeceğiz. Devlet gencine iş vermek zorundadır. İş verene kadar da 500 lira bağışlayacağız gençlerimize dedik. 5 yılda işsizliği 5,6’ya düşüreceğiz dedik, tarımın durumu vahim, onu canlandıracağız dedik.

 

Şimdi bu işleri ben bizi yönetenlerin cehaletine veriyordum, ama Anadoluyu dolaştığımda bunu bilerek isteyerek yapıyorlar. Türkiye’de tarımı bitirme işi bilerek yapılmış iştir. Gelecekte iki savaş olacak. Biri su diğer gıdadır. Onun için üreteceğiz. Sanayide üreteceğiz, tarımda üreteceğiz.

 

SİZLERDEN OY İSTİYORUM

 

Şimdi bu işleri ben bizi yönetenlerin cehaletine veriyordum, ama Anadoluyu dolaştığımda bunu bilerek isteyerek yapıyorlar. Türkiye’de tarımı bitirme işi bilerek yapılmış iştir. Gelecekte iki savaş olacak. Biri su diğer gıdadır. Onun için üreteceğiz. Sanayide üreteceğiz, tarımda üreteceğiz. Sadece şunu söylemek istiyorum. Bu toprağın bu şehrin kızın olarak, ablanız olarak, kız kardeşiniz olarak elbette sizlerden Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy istiyorum. Milletvekillerimizi de oy istiyorum.

 

AKP’Lİ VEKİLİ KINIYORUM

 

Anası babası Drama’da doğmuş bir ailenin kızıyım. Yalova’da Ruımelililer’e bir AKP’li vekil adayı ezik demiş. Biz hiçbir zaman ezik olmadık, bu mümkün değil. Balkan göçmenleri adına AKP’li milletvekili adayını şiddetle kınıyorum. AKP’nin siyasi yapısında Atatürk’ün yapılanmasına bir alerji var. Kısacası, Atatürk’ü kıskanmaktan vazgeçin kardeşim onun gibi olmanız mümkün değil. Türkiye’nin huzura ermesi için hem Cumhurbaşkanlığı’nda, hem de milletvekilliğinde oylarınıza talibim. Allah’ın izniyle başaracağız. Allah beni hemşerilerimin önünde başımı eğmesin inşallah.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo

Yazan: Allah 1 dir

Alan doldu taştı ordaydım.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo

Yazan: Reyyan GÖKBAYRAK

MUHTEŞEMDİİ

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

41 Burda çalışanları isyan etti!

Yazan: 41 avm çalışanı

Yorum: Ben oranın çalışanlarından birisiyim. Sesimizi duyurun lütfen paramıza zamda vermiyorlar çalışmazsak tazminatsız kocayacağız

Bedelli askerlikte son durum

Yazan: Vatandaş

Yorum: Bence iyi miktar

Boğulanların sayısı artıyor. 193 kişi boğulma tehlikesi geçirdi  

Yazan: Yüzücü

Yorum: Buyuksehir ekiplerini tanitacagina ilk önce bedava yüzme kürsü açsın. Her yaz kocaeli de aynı sey.

Meteoroloji uyardı. Dolu ve hortum oluşabilir

Yazan: Merve erbas

Yorum: Yarın yine otoparklar dolar. Izmit in her yerini sel basar.

Körfeze 120 bin liralık proje!

Yazan: Korfezli

Yorum: Körfezin her yeri çöp içinde. Ilk buna cozum

Hürriyet’ten o şoföre destek ziyareti

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: yaşlı amca belliki rahatsız... doğrusunu yapmış şoför arkadaşımız... bayan yolcu açısından doğru olan buydu... ancak bu tür davranışların kapalı, sakallı, şalvarlı, sarıklı vb. yurttaşlarımızada yapıldığında aynı tepki ile karşılık verilmesi gerekir. bu ülke özgürse eğer ne açık giyinenin nede kapalı giyinenin birbirine hakaret hakkı yok. nedense açık birine birşey söylendiğinde herkez özgürlükçü, dindar birine söylenince burası iran mı oluyor. yuhhhh

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: vatandaş

Yorum: Özelleştirince böyle oldu, Zamlar ile ilgilide bir haber bekliyoruzz

Bekçilerden güvenlik uygulaması: 1 şüpheli şahıs yakalandı

Yazan: Vatandaş

Yorum: 80 lere döndük. Bu nedir arkadaş artık her vatandaşın yanına bir tane kolluk gücü verirler.

CHP’den 9 kişi İnce için imza verdi

Yazan: Zeynep sonmez

Yorum: Çoğunluğun eski başkan olması da manidar.

Yine elektrik kesintisi Yine Sedaş

Yazan: Songül Cihan

Yorum: Bacım yapiyosun da bu haberleri takan yok. Açlık sınırı olmuş bilmem kaç. Bu milletin suyunu kes yine akillanmaz

KENT REHBERİ