Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6644 TL
  • 6.4069 TL
  • 7.4708 TL
Kocaeli Zirve
Artvinli: Cindoruk kasımda gidecek
Artvinli: Cindoruk kasımda gidecek
Siyaset
17 Ağustos 2010 Salı 17:00
  • 2305
  • 6

Artvinli: Cindoruk kasımda gidecek

Artvinli, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk için ‘kasımda gidecek’ dedi

DYP Kocaeli eski Milletvekilleri İbrahim Artvinli ve İsmail Kalkandelen DP İl Başkanı Kadir Ayhan`ı ziyaret etti. Artvinli ziyarette oldukça sert konuşarak il yönetimine uyarılarda bulundu. “Evet için çalışan varsa bırakıp şimdiden gitsin. DP`de böyle insanlara yer yoktur” diyerek referandum çalışmalarına atıfta bulunan Artvinli`nin sözlerine karşılık il başkanı Kadir Ayhan kapıda karşıladığı her iki ziyaretçisinden de övgü dolu cümlelerle bahsetti.
 

YENİLENME GEREKLİ
Referandum çalışmalarına başlayacaklarını söyleyen DP İl Başkanı Kadir Ayhan, “Hayır diyen partililerle çalışarak yarın da genel başkanımızın katılacağı iftar yemeğinde bir arada olacağız” dedi. Artvinli ise eleştirilerine devam ederek, “Partinin kendisini yenilemesi gerekli. Artık 46 ruhu bitti. Yeni söylemler ve heyecanlarla yola çıkılmalı. İnsan partisiyle ters düşebilir fakat rozetini çıkarmadan devam edip ihanet içinde olmamalıdır” şeklinde konuştu.
 

SOYLU DP`Lİ OLAMADI
AKP hükümetinin siyaset anlayışına şaşırdığını ifade eden Artvinli, “Ben böyle bir siyaset ve anlayışı görmedim. Bizim yaptığımız işlerle Demirel hain ilan edildi. Ben bazen AKP`yi kıskanıyorum, sağlık ve milli eğitimde yürüttükleri politikaları biz yapamadık” ifadelerini kullandı. Artvinli ardından eski genel başkan Süleyman Soylu`dan bahsederek, “Soylu hiçbir zaman DP`li olamadı ve olamayacakta. Artık buradan özeleştiri yapacağız. Şu an meclis üyesi bile çıkaramayız” şeklinde toplanmaları ve güçlenmeleri gerektiğini dile getirdi.
 

CİNDORUK GİDECEK
İktidara yürüyeceklerini sözlerine ekleyen Artvinli, “Cindoruk kasım ayında gidecek, bunu ben de istiyorum. Halkın sevdiği bir isim gelecek. DP`nin meclise girmesi veya iktidar olması referanduma bağlıdır” dedi. Artvinli`den sonra söz alan İsmail Kalkandelen ise iki dev partinin birleştiğini fakat ortaya dev bir parti çıkmadığını söyleyerek, “Teşkilatlar hazır olduğunda partimiz iktidar olacak. Yıllardır 5 kişi bir araya gelemiyorduk. Şimdi 25-30 kişi bir araya geliyoruz ve çoğalıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ