KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yaşlı ve engelliler için kız meslek lisesi
Yaşlı ve engelliler için kız meslek lisesi
Eğitim
21 Eylül 2010 Salı 17:43
  • 3582
  • 0

Yaşlı ve engelliler için kız meslek lisesi

Özel çocuklara eğitim veren Kanuni İş Okulu, yaşlı ve engellilere yönelik eğitim verecek olan kız meslek lisesine dönüştürüldü

İlimiz yeni bir meslek lisesine daha kavuşuyor. Daha önce özel eğitim gerektiren çocuklara hizmet veren ve İzmit Tavşantepe Mahallesi`nde bulunan Kanuni İş Okulu bu yıl, Nuh Çimento Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından Cahit Elginkan Anadolu Lisesi`nin arkasında yaptırılan yeni binasına taşınıyor. Okulun eski binası ise meslek lisesine dönüştü. Okul, ‘yaşlı ve engellilere` yönelik kız meslek lisesi oldu.
 

OKULU DENETLEDİLER
Okulda atölyelerin yanı sıra 30`ar kişilik iki sınıf da açılacak. Bu sınıflardan biri yaşlılara, diğeri de engellilere yönelik eğitim verecek. Okulun müdürlüğünü İzmit Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi müdür yardımcılarından Hacı Mehmet Yıldırım vekaleten yapacak. İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ve mesleki teknik eğitimden sorumlu şube müdürü Murat Arslan bu yıl hizmete açılan meslek lisesini denetledi.
 

YENİ OKUL MÜJDESİ
Kanuni İş Okulu Müdür Yardımcısı Erdem Tabak yapılan hazırlıklar ve çalışmalar hakkında Çuhadar`a bilgi verdi. Okulun bahçesine yeni prefabrik atölyeler de yapılacak.  İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, ayrıca okulun hemen arkasında bulunan İzmit Belediyesi`ne ait cephanelikte eğitim bölgesi olarak ayrılan 70 dönümlük alana da iki lise, bir ilköğretim yapılacağının müjdesini de verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ