Büyükşehir yüzlerce milyon faiz ödeyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 bütçe giderlerini belirlerken faize 376 milyon TL (eski parayla 376 trilyon) bütçe ayırdığı öğrenildi

Milli Gazete’de bugün yapılan haberde şöyle denildi;

“AK Parti'nin yönettiği belediyelerde faiz konusunda şok edici rakamlar ortaya çıktı. Söz konusu raporlara göre AK Parti'li belediyeler tam anlamıyla faiz lobisine çok yüklü ödeme yapıyor.

AK Parti'nin yönettiği büyükşehir belediyelerinin 2019 bütçe giderlerinden AK Parti hükümetinin yaptığı gibi faize büyük bir pay ayrıldığı ortaya çıktı.

Başta İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa ve Antalya gibi şehirler olmak üzere büyükşehirlerin bütçe giderler kısmına yansıyan faiz giderlerinin büyük bir orana sahip olduğu görüldü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2019 yılında 3 milyar 390 milyon tl bütçe yaptığını duyururken yapılan bütçenin yaklaşık yüzde 10'unun faize gidececeği kaydedildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın bu yönetim anlayışıyla faiz lobisine milyonlarca lira ödediği görülüyor.

Aşağıda 04 kodlu sıralamada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 2019 yılından vereceği faiz miktarı belirtilmiştir.”

11 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Zirve Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Zirve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Zirve, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 83 23
Reklam bilgi