Özel Bilgi Köprüsü yeni eğitim-öğretim yılına hazır

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları yeni eğitim-öğretim yılı öncesi bütün hazırlıklarını tamamladı.

ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI

Yeni eğitim-öğretim yılı pazartesi günü oryantasyon dönemiyle birlikte başlıyor. İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan 3-6 yaş Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 3-6 yaş Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu ve 0-3 yaş Özel Bilgi Köprüsü Kreşi, yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili bütün hazırlıkları tamamladı. Yaz döneminde okullarda bakım-onarım işleri bitirilip, oyun gupları yenilenerek çocuklar için daha eğlenceli hale getirildi. Sınıflarda çocukların araştırarak öğrenmelerini destekleyecek eğitim araç ve gereçleri ilave edilip, okul öncesi eğitimle ilgili öğretmenler özel kurslara katılarak en doğru eğitim sistemi için bilgilerini güncelledi. Bu eğitimler yıl boyunca da devam edecek. Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim yılı öncesi her üç kurumda idareci ve öğretmenler toplantısı ise önceki gün gerçekleşti. Bu yıl yapılacak çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yapıldı. Toplantılara öğretmenler eksiksiz katılım sağladı. Ali Korkmaz’ın kurucusu olduğu Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda Beyhan Gürsoy’un Genel Koordinatörlüğü’nde Kids Anaokulu Müdürü Fikret Bilgi Kaya, Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu ve Bilgi Köprüsü Kreşi Müdürü Sibel Yalçınöz görev yapıyor.

OKULA UYUM SÜRECİNE DİKKAT

Öte yandan uzmanlar oryantasyon dönemiyle ilgili bazı uyarılarda da bulundu. Buna göre okula alışma döneminde her çocuğun zorluklar yaşayabileceği, kaygılar taşımasının normal olduğu açıklandı. Anne ve babanın bu dönemde okulla işbirliği içinde olması halinde çocukların okul hayatına daha kolay alışacağı kaydedildi. Çocukların okul hakkında kendiliğinden konuşmasını beklemeden “Arkadaşların nasıl, günün nasıl geçti?” gibi sorularla karşılaşması, anne ve babanın gereğinden fazla okulda zaman geçirip, oryantasyon süresini uzatması, bu dönemin geçici değil de kalıcı olduğu şeklinde çocukta izlenim bırakılmasının alışma dönemindeki sıkıntıları daha da artıran etkenler olarak sıralandı. Bunun yerine anne ve babanın okula, öğretmenlere ve arkadaşlarına duyduğu güveni çocuğa hissettirmesinin daha faydalı olacağı kaydedildi.

08 Eylül 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Zirve Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Zirve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Zirve, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 83 23
Reklam bilgi