Aras: Tam bağımsızlık için millet özüne dönmeli

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, 15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada lider ülke olmanın tam bağımsız siyaset ve milletin özüne dönmekle mümkün olduğunu söyledi

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümüne ilişkin açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti devletinin lider ülke olması ancak, tam bağımsız siyaset ile, milletin özüne dönmesi ile mümkün olabilecektir. Ekonomi de, siyasette, kültür de ve eğitimde bir an önce bizi biz yapan değerlere dönülmesi gerekmektedir” dedi. Aras açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Bilindiği üzere tarihimizin her devrinde askeri darbeler var olagelmiştir. Geçtiğimiz asırda Osmanlı hanedan ailesi içerisinde başlayan darbe hareketleri, bir iki asır sonra, asker ve ulemanın da içerisinde bulunduğu tertipler ile, padişahları tahtlarından eden ve hatta canlarına mal olan elim olaylara dönüşmüştür…

TOPLUM ÖDEDİ

Askerin siyasi düzlemden uzak tutulamamasının çok acı tecrübelerini bu millet birçok kez görmüştür. Bunun için ordular lağvedilmiş, yeni ordular teşekkül ettirilmiştir. 27 Mayıs 1960 tarihinde ise ordumuzun içerisinden çıkan küçük bir komita grubu yaptığı darbe ile askeri yeniden siyaset sahasına sokmuştur. Bunun acı maliyetini toplumumuz defalarca ödemek zorunda kalmıştır.

Diğer bir yandan milletimizin kendisinin teşekkül ettirdiği kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve onun üniformasına haklı olarak, duyduğu güven ve saygı ordumuz içerisinde yapılanan cunta gruplarının işlerini maalesef kolaylaştırmıştır.

EN BÜYÜK EYLEM: FETÖ

Milletimizin ordusuna duyduğu sarsılmaz güveni gören, küresel emperyalizm bunu kullanmak yoluna gitmiştir. Tarihin her döneminde ordu içerisindeki yapılanmak yolunu denemiştir. Irkçı emperyalizmin bu alanda yaptığı en büyük eylem ise silahlı kuvvetler içindeki FETÖ yapılanması olmuştur. Kökü küresel emperyalist çetelere dayanan bu yapı, kendisine istismar etmek için tertemiz Anadolu evlatlarını seçmiştir. Milletimizin dinine duyduğu sevgiyi de ana argüman olarak kullanan bu yapı maalesef birçok hedefine bu suretle ulaşmıştır.

İLK ERBAKAN DEŞİFRE ETTİ

FETÖ yapılanmasının tarihsel süreç içerisindeki seyri ele alındığı zaman açıkça görülecektir ki, bu yapılanmayı daha en başında ilk deşifre eden kişi Pr. Dr. Necmettin Erbakandır. Hocamız tam 60 yıl boyunca yaptığı tüm özel sohbetlerinde, bu yapılanmayı, İngiliz gemisi ile Çanakkale ye Türk Milleti’ni öldürmek için gelen Hintli Müslümanlara benzetmiştir. 15 Temmuz tarihinde hocamızın bu tespitinin ne kadar haklı olduğunu bütün milletimiz görmüş oldu.

Kendisini başbakan ve hükümet ortağı olduğu dönemlerde bu yapı ile mücadele etmek için eylem planları geliştirdiği, dönemin bürokratları tarafından sayısız defalarca ilan edilmiştir.

GÜDÜMÜNE GİRDİLER

Hocamızın bu mücadelesine karşılık, siyaset, kültür, sanat gibi birçok toplumsal alanda, kısa sürede ve bedel ödemeden bir yere gelmek isteyen kim varsa, bu yapının güdümüne girmiştir. Bunun doğal sonucu olarak da bu yapıya çalışmak Türkiye’de kısa yoldan bir yerlere gelmenin teminatı olmuştur. Konu siyasi olarak değerlendirildiğinde ise kimi siyasetçilerin, bürokrasi üzerinde etkili olmak için, kimilerinin de oy kaygısı güderek bu yapı ile birlikte hareket ettikleri bilinen bir gerçektir.

Siyaset hizmet maksadı ile ve ulvi değerler ile yapılmalıdır. Oyu veya menfaati temel alan siyaset anlayışı, ülkenin yarınlarını çalacaktır. Kaldı ki bu tip yapılanmaların oy karşılığının olmadığını da bu süreç açıkça göstermiştir.

Siyasette kalıcı başarı ancak halkın yüreğini kazanarak mümkündür.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şanlı üniformasını kendisine siper eden bu militanlar 15 Temmuz gecesi içerisinden çıktıklarını unuttukları, bu büyük millete silah çekmiştir. Maalesef birçok vatandaşımızın da kanına girdiler.

MİNNETLE ANIYORUM

O gece aziz Türk Milleti canını feda ederek bu hain kalkışmayı bastırmıştır. Kahraman ordumuzun içerisindeki, vatansever subay, astsubay, uzman personel ve Mehmetçiğimizin, bu isyanın bastırılmasındaki rolü asla yadsınamaz. O gece üniformalı üniformasız ayrımı ortadan kalkmış ve tüm vatanseverler tek vücut olarak bu hain kalkışmaya meydan vermemişlerdir. Şehit olan vatandaşlarımızın içerisindeki 61 kardeşimizde bizim teşkilatlarımızda yetişmiş kimselerdi, böylelikle hocamızın 60 yıldır bu yapıya karşılık verdiği fikri, siyasi ve bürokratik mücadeleyi, talebeleri canlarını feda ederek sürdürmüş oldular. Bu vesile ile o gece hayatını kaybeden 253 vatan evladını bir kez daha minnetle anıyorum.

YENİ REJİM İCAT ETTİLER

Böylesi ağır bir travma sonrasında olağanüstü hal uygulamasına geçilmiştir. Olağanüstü hal uygulamaları neticesinde, teknik olarak ülkemizde bir ara rejim dönemine girilmiştir. İktidar sahipleri bu ara rejim sonrasında yeni bir rejim icat etmişlerdir. Bu yeni rejime bilindiği üzere cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı verilmiştir. 2017 yılında yürürlüğe konulup, 24 Haziran 2018 seçimleri ile fiilen uygulanmaya başlayan bu sistem daha üzerinden bir yıl dahi geçmeden tartışılmaya başlanmıştır. Bu sistemin uygulanması esnasında daha birçok krizi beraberinde getireceği daha bugünden bellidir ve uzun ömürlü olması ihtimali bulunmamaktadır.

MİLLET SANDIKLA CEVAP VERDİ

Milletimiz bu sisteme ve yönetim anlayışına önüne konulan sandık ile cevap vermiştir.

Milletimiz artık FETÖ’nün siyaset içindeki temizliğinin bir an önce yapılmasını beklemektedir.

Milletimiz artık kayıkçı kavgasından, ayrıştırma siyasetinden bıkmıştır.

Milletimiz artık kendisini yeniden hak ettiği büyük tarihi konuma taşıyacak olan iktidarı istemektedir.

Ve milletimiz kurtuluşun adresini gayet iyi bilmektedir.

MİLLİ, YERLİ, MİLLİ GÖRÜŞÇÜ

Türkiye Cumhuriyeti devletinin lider ülke olması ancak, tam bağımsız siyaset ile, milletin özüne dönmesi ile mümkün olabilecektir. Ekonomi de, siyasette, kültür de ve eğitimde bir an önce bizi biz yapan değerlere dönülmesi gerekmektedir.

Bunu yapabilecek tek siyasi parti de Yeniden Refah Partisi’dir.

Çünkü Yeniden Refah Partisi; millidir, yerlidir, milli görüşçüdür.

Hedefi yeniden büyük Türkiye etrafında yeni bir küresel düzen kurmaktır.

15 Temmuz’da milletin kanına girenlerden ve onları azmeden ırkçı emperyalizmden intikam alınması, ancak ve ancak yeni bir küresel düzenin kurulması ile mümkün olabilir.

Bu küresel nizamı kuracak olan ise Yeniden Refah Partisi’dir.

Bu duygu ve düşünceler ile;O gece hayatını bu vatan için feda eden kahramanlarımızı, minnet ve şükran ile yad ediyorum.Halkımızın demokrasi ve milli birlik gününü kutluyorum.”

14 Temmuz 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Zirve Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Zirve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Zirve, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 83 23
Reklam bilgi