Lastik İş'ten büyük fiyasko!

Lastik İş Sendikası ile lastik işverenleri arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinin sonunda anlaşma sağlandı. Ancak yapılan anlaşmada ilk 6 hariç diğer ayların enflasyona bağlı olarak artış yapılması işçi açısından tam bir fiyasko olarak değerlendirildi.

Lastik İş Sendikası ile lastik işverenleri arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinin sonunda anlaşma detayları ortaya çıktı. Buna göre lastik işçisi ilk altı ay Yüzde 7, 2. Altı ay enflasyon, 3. Altı ay Enflasyon,4. Altı ay Enflasyon artı 1 puan ücret alacak. Böylece Lastik İş Sendikası işçisi ilk 6 hariç diğer aylarda enflasyon farkı ile ücret almış olacak. Bu anlaşma Lastik İş Sendikası'nın gerçekleştirdiği en kötü anlaşmalardan biri olarak değerlendirildi.

Bu anlaşma Brisa, Pirelli ve Prometeon toplu iş sözleşmelerini kapsayacak olup 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 31.12.2021 tarihine kadar 2 yıl boyunca uygulanacak.

28 Nisan 2020 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Zirve Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Zirve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Zirve, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 83 23
Reklam bilgi