Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kocaeli'nde ihanetin belgesi!

Kocaeli'de faaliyet gösteren bir numaralı FETÖCÜ firma ve kurumların ajanslığını yapan MON MEDYA, artık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin reklam planlamasını yapmaya başladı. Firma ve kurumların adını açık açık yazarak Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ihanetin belgesini açıklıyoruz.

Yıllardır hem ekonomik hem de siyasi yönden Türkiye’yi abluka altına alan, içerden ve dışarıdan desteklenmiş, kendinden olmayanlara yaşam ve var olma hakkı tanımayan terör örgütü FETÖ’nün Kocaeli’ndeki varlığını hala nasıl sürdürdüğüne dair birkaç örneği sizinle paylaşmak istiyoruz. Hem de isim ve firmaların adını vererek deşifre edeceğiz.

Bu yazı ile ilgili Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da harekete geçmesi en büyük dileğimiz olacaktır. Yani bu yazı aynı zamanda ihbar niteliğindedir.

Bu yazı aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği ‘’Benim halkımdan başka kimsem yok’’ sözünün tezahürüdür.

Çok uzun yıllardır faaliyet gösteren FETÖ terör örgütünün son zamanlardaki en büyük etkinliğinin siyasi, ekonomi ve kadrolaşma alanında olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

Onlardan olmayanlara zırnık koklatılmadığı, örgüt içerisinde faaliyet gösterenlere ise bütün kapıların açıldığını da söylememize yine gerek yok sanırım.

İşte onlardan bir tanesi de İzmit’te faaliyet gösteren MON MEDYA firmasıdır. Ancak kendini deşifre etmemek için yoğun çaba harcayan bu reklam ajansı bunu başardığı gibi hala faaliyetlerine olağan hızla devam etmektedir. Hem de çalıştığı FETÖCÜ firmalar yetmiyormuş gibi artık Ak Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne de el atmış durumda…  

OLACAK İŞ DEĞİL!                              

Önce MON MEDYA’nın kuruluşundan başlayarak bu zamana kadar çalıştığı bazı firmalara bir göz atalım.

MON MEDYA, aslında Kocaeli’nde yıllardır faaliyet gösteren Türkiye Ajans’ın yerine kurulmuş veya kurdurulmuş bir ajanstır. Yani bundan önceki adı Türkiye Ajans’tı.

Cemaat ile Ak Parti’nin arasının açılmasının hemen akabinde İHA (İhlas Haber Ajansı) ve Türkiye Gazetesi, tarafını belirlemiş ve Sayın Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almıştır.  Yine aynı tarihlerde Kocaeli’nde Türkiye Ajans olarak yıllardır faaliyet gösteren bu firma da çalıştığı FETÖCÜ firmalara Ak Partili olmadığını göstermek için ismini MON MEDYA olarak değiştirmiştir. Ortakları Muammer, Osman, Nuri’nin baş harflerinden oluşan MON MEDYA bu şekilde kuruldu.

Cemaat ile Ak Parti saflarının yavaş yavaş belli olmasıyla MON MEDYA, cemaatin hemen hemen bütün firmalarıyla çalışmaya başlar. Bütün bu iddialar MON MEDYA’nın kestiği faturalardan ortaya çıkacaktır zaten.

Ancak konunun bütünlüğünün kaybolmaması için MON MEDYA’nın çalıştığı özellikle üç firma ve iki kurumdan bahsetmek istiyorum.

MON MEDYA’nın çok yoğun olarak çalıştığı firmalardan ikisi Murat Özdağ’ın sahibi olduğu Özdağ İletişim ve Özdağ Otomotiv olmuştur. Bu arada Murat Özdağ, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı olduktan hemen sonra da MON MEDYA, KOTO’nun reklam işlerini yapmaya başladı.

Hatta MON MEDYA’dan habersiz reklam verildiğinde o zaman ki KOTO Başkanı Murat Özdağ’a büyük sitemler ediliyordu. Bizzat bütün bunlara ben şahidim zaten. Global Medya’nın ajanslığını yaptığı Posta Doğu Marmara’ya MON MEDYA üzerinden aldığımız ilanın parasını bile Posta Gazetesi’ne ödemediler, o parayı bile Global Medya’ya ödettiler. Çünkü bu şekilde Global Medya’yı KOTO’dan soğutmayı hedeflemişlerdi.

(Murat Özdağ kimdir?

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanlığı yaptığı dönemde 15 Temmuz Darbe Girişimi hemen sonrasında FETÖ’ye üye olmak suçundan göz altına alınan, tutuklanan ve yıllarca hapis yatan İzmitli iş adamıdır.)

Şimdi gelelim 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin ertesi gününde yaşananlara…

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi başarısız olunca MON MEDYA’nın sahipleri ile o zaman ki KOTO Başkanı Murat Özdağ hemen görüşüyorlar. MON MEDYA’nın sahiplerinin verdiği akılla Hürriyet Gazetesi’ne darbe girişimini kınadıklarına dair bir tam sayfa ilan veriyorlar. Bu şekilde kurtulacaklarına inanan bu kişiler başka bir ayrıntıyı da gözden kaçırmıyorlar.

Hürriyet Gazetesi’ne ilan verirken ilanı MON MEDYA üzerinden vermiyorlar. İlanı direkt KOTO üzerinden gazeteye geçiyorlar ama ajanslık komisyonu olan yüzde 15’lik payı Hürriyet Gazetesi, MON MEDYA’ya veriyor. Bu da Hürriyet Gazetesi’nin hesaplarında açıkça gözüküyor zaten. (Bu arada MON MEDYA’nın Hürriyet Gazetesi’ne borcu olduğu için yüzde 15’lik komisyon ajansın borçlarından düşülüyor)

Şimdi soruyorum size bir tek suçlu Murat Özdağ mıydı acaba? Murat Özdağ, cezasını çekti, diğerleri rahat etsin öyle mi?

Daha bitmedi!...

FETÖ’nün Kocaeli’ndeki yemekli toplantılarını yaptıkları en önemli iki mekan vardı. Biri ÖZSAR Restoran, diğeri de Yüksel Mandıralı’nın sahibi olduğu Yahya Kaptan’daki Maçka Restoran.

Peki bunların reklam işlerini yine kim yaptı dersiniz?

Elbette yine MON MEDYA.

Cemaatin yapısı bilmeyen bazılarınız bütün bunları rastlantı diyebilir ancak şundan emin olun cemaat kendinden olmayanlara bırakın binlerce lira vermeyi zırnık koklatmaz.

Çalıştıkları başka FETÖCÜ firma yok mu?

Olmaz mı, sürüsüne bereket!

Biz şimdilik bir girizgah yaptık, devamını getirmek de devletin görevidir artık.

Sayın Savcılarımız beni de ifadeye çağırırlarsa seve seve yardımcı olmak boynumuzun borcudur artık.

Neyse… Şimdi gelelim Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin reklam planlama işlerini kısa bir süre önce MON MEDYA’ya vermesine…

Bundan kısa bir süre önce aldığım bir bilgi ile adeta şoka uğradım.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin reklam planlama işini MON MEDYA’ya vermişler. Yerel gazetelerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne faturalarını MON MEDYA kesiyormuş.

Bunu duyunca yemin ederim bir kaç dakika kendime gelemedim. En azılı FETÖCÜ firmaların ajanslığını yapan MON MEDYA, artık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin reklam planlamasını yapacakmış.

Bu nasıl bir cesarettir, bu nasıl bir cürettir?

Siz gözümüze soka soka en azılı FETÖCÜ firmaların ajansını Ak Partili bir belediyenin reklam dağıtan ajansı yapacaksınız.

Yapamazsınız!

FETÖ ile mücadele veren halkın adamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ihanet yapılmıştır. Tekrar ve bağıra bağıra söylüyorum;

Bu olay Kocaeli'nde SAYIN ERDOĞAN'A İHANETİN BELGESİDİR.

Şimdi açık açık soruyorum;

1-Bu ihanetten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’ın haberi var mı?

2-Sayın Büyükakın’ın haberi yoksa MON MEDYA’ya kim referans olmuştur?

3- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, FETÖ ile mücadele veriyoruz kisvesi altında, FETÖ’cü olduğu herkesçe bilinen firmalara maddi kaynak mı aktarıyor?

4-Bununla birlikte FETÖ’cü olmayan firmalara gözdağı mı veriliyor?

5-Bu haberimizden sonra Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ilgililer hakkında soruşturma başlatacak mı?

Son olarak Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyorum;

Ben de biliyorum ki sizi yürekten seven halkınızdan başka kimseniz yok ama FETÖ ile bu mücadelede çokça riskler alan, sizi seven vatandaşın da garibanın da sesini de duyun ve gereğini yapın artık, ne olur!

Çünkü bu insanların da sizden başka inandıkları başka Reis’i yok!

Tahsin KESKİN

23 Eyl 2020 - 00:17 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Zirve Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Zirve hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Zirve editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Zirve değil haberi geçen ajanstır.