KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Toplu Taşıma Sektörü’nün geleceği KOTO’da ele alındı

Toplu Taşıma Sektörü’nün geleceği KOTO’da ele alındı

Kocaeli Ticaret Odası’nın sektörel istişare toplantıları Yolcu Taşımacılığı Kooperatif Sektörü ile devam etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’nun da katıldığı toplantıda kooperatif başkan ve yöneticileri, sorunları çözüm önerileriyle birlikte iletti.Sektörlerin ortak sorunlarının çözümünde, birlik- beraberlik ve istişarenin gücüne inanan Kocaeli Ticaret Odası, bu amaçla düzenlediği toplantılara hız kesmeden devam ediyor. Toplantılarda ortak sorunlar tespit edilerek, hep birlikte çözüm önerileri geliştiriliyor ve KOTO tarafından yetkililere birinci elden ulaştırılıyor. Bu amaçla düzenlenen toplantıların bir yenisi, Yolcu Taşımacılığı Kooperatif Sektörü ile gerçekleşti.

Akçaray seferlerine geçici düzenleme

Akçaray seferlerine geçici düzenleme

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. 7 Temmuz Pazar günü saat 06.00 – 12.00 saatleri arasında enerji hatları yenileme çalışması yapacak. Yahya Kaptan bölgesindeki yüksek gerilim hatları yenileme çalışmasından dolayı sefer yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımParkA.Ş.’ye bağlı Akçaraytramvay hattı seferlerinde değişiklik olacak. UlaşımPark vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gidilemeyen duraklara ücretsiz otobüs kaldıracak.

Cankurtaranlar 6 günde 258 kişiyi kurtardı

Cankurtaranlar 6 günde 258 kişiyi kurtardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin cankurtaranları Kocaeli sahillerinde görevlerini sürdürüyor. İtfaiyenin Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM) bünyesinde faaliyet gösteren cankurtaranlar, olası boğulma vakalarına anında müdahale ederek boğulmaların önüne geçiyor. Sivil toplum kuruluşlarının da görev aldığı 200 cankurtaran yaz aylarında vatandaşların rahatça denize girebilmeleri için sahillerde nöbet tutuyor. 4 Haziran Ramazan Bayramı’nın ilk günü deniz sezonunu açan KOSKEM cankurtaranları, 24-30 Haziran tarihleri arasında 258 kişiyi boğulma tehlikesinden kurtardı.

Hayvan sevgileriyle ‘insanlık ölmemiş’ dedirttiler

Hayvan sevgileriyle ‘insanlık ölmemiş’ dedirttiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. şoförlerinin hayvan sevgisi görenleri hayran bırakıyor. Şoförlerden Yasin Özder kullandığı hat 200 otobüsüyle yaralı martıyı, 635 numaralı hatta şoförlük yapan Rahman Özer de ayakları kırılmış kargayı kurtararak ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti. Yolcuların tebrik ettiği şoförler, yaralı hayvanları tedavi olabilmesi içinBüyükşehir Veteriner Şube Müdürlüğü’ne teslim etti.

Terminalde kaçak pişmaniye operasyonu

Terminalde kaçak pişmaniye operasyonu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş.’ye bağlı çalışan güvenlik ekibi ve Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde ortaklaşa düzenledikleri operasyonla kaçak pişmaniyecileri yakaladı. Sağlıksız ortamlarda üretilen ve sağlığa zararlı olan kaçak pişmaniyeleri vatandaşlara satan kişilere yönelik düzenlenen operasyon 1 ay sürdü. Operasyon sonunda 2500 kaçak pişmaniye ele geçirildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ