KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Emek Gençliği katsayıya karşı
Emek Gençliği katsayıya karşı
Güncel
03 Nisan 2010 Cumartesi 14:28
  • 1131
  • 0

Emek Gençliği katsayıya karşı

Liseli öğrencilerden oluşan Emek Gençliği, katsayının kaldırılmamasını Endüstri Meslek Lisesi’nin önünde yaptıkları eylemle protoste etti

Emek Gençliği, önceki gün Endüstri Meslek Lisesi`nin önünde bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme gençlerin yanı sıra EMEP İl Başkanı Güner Kizir ve Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan da katıldı. Okulun çıkışında öğrencilere katsayıyla ilgili bildiri dağıtan grup, ardından yağmura aldırmadan basın açıklamalarını yaptı. Grup adına açıklamayı yapan Hayrettin Gültekin; “Danıştay, katsayının eski haliyle kalmasında diretirken AKP de kendi siyasi çıkarlarına rant sağlayacak şekilde oyunlar oynuyor. İmam Hatip Liseleri üzerine kopartılan kargaşa içerisinde meslek liselerinin sorunları ve talepleri görmezden geliniyor” dedi.

YÜRÜYECEKLER
Katsayı problemiyle ilgili imza kampanyası da başlattıklarını ifade eden Gültekin, açıklamasına şöyle devam etti; “Aldığımız niteliksiz eğitim, YGS-LYS gibi adaletsiz bir sınavla da birleşince tüm öğrenciler gibi biz meslek liseliler de dershanelere muhtaç kalıyoruz. ‘Bu sene katsayı kalkacak` dediler, inandık. Hepimiz dershaneye kayıt olduk. Şimdi ise kandırıldığımızı anladık. Emek Gençliği olarak bu taleplerimiz için 3 günde binlerce imza topladık. Ayrıca 5 Nisan Pazartesi günü Merkez Bankası`ndan Sabri Yalım Parkı`na kadar ‘YGS-LYS`ye Hayır` yürüyüşü yapacağız.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ