KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Pekdemir rövanşı aldı
Pekdemir rövanşı aldı
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 16:19
  • 1

Pekdemir rövanşı aldı

Sami Pekdemir 2009 yılında yapılan KSO 28. Meslek komitesi seçimlerinde kaybettiği Rafet Yıldızlı’yla bu yıl tekrar yarıştı. Pekdemir bu sefer 2 oy üstünlük sağlayarak rövanşı aldı

2009 yılında Kocaeli Sanayi Odası`nda yapılan seçimleri inceleyen müfettişlerin ‘28. Komite`de hile var` kararından dolayı yeniden yapılan seçimde yine aynı adaylar yarıştı. İnşaat ve Yapı Ürünleri Sanayi Grubu yani 28. meslek komitesi ismiyle anılan grupta 2009`da seçimi kazanan Rafet Yıldızlı ile saçimi kaybeden Sami Pekdemir yarıştı. 39 şirketin oy kullanma hakkı bulunduğu seçimde 28 kişi oy kullandı. Geçersiz oyun bulunmadığı seçimde, 15 oy Sami Pekdemir`e, 13 oy Rafet Yıldızlı`ya geldi. Seçimin sonucunda Sami Pekdemir hem meclis üyeliği hem komite üyeliği hem de rövanşı almış oldu.


KSO`DA YİNE AYNI İSİMLER YARIŞTI

Kocaeli Sanayi Odası(KSO) İnşaat ve Yapı Ürünleri Sanayi Grubu`nun seçimleri gerçekleştirdi. 28. Meslek Komitesi ismiyle anılan grubun 19 Ocak 2009 yılında yapılan seçimlerinde hile yapıldığını tespit eden müfettişler seçimi tekrar yapılmasını istemişti. Akabinde komitede yer alan Vefa Küçük ve Rafet Yıldızlı`da meclis üyeliklerinden istifa etmişti. Bunun üzerine seçimi tekrarlanan 28. Meslek Komitesi`nde 39 şirket, yeni komite yönetimini seçmek için oda binasına geldi. Dört asil, beş yedek üyenin yanı sıra KSO Meclisi için iki asil, iki yedek üyenin belirleneceği seçimde Yıldızlı Mühendislik ve Delta İnşaat ile Pekdemir İnşaat ve SÜ-KA Mühendislik yarıştı.


2009`UN RÖVANŞI

Önceki seçimlerde Vefa Küçük ile birlikte seçimi kazanan Yıldızlı Mühendislik İnşaat LTD. ŞTİ. sahibi Rafet Yıldızlı`nın Delta İnşaat San. Tic. A.Ş. ile birleşerek tekrar girdiği seçimde, diğer grup da yine önceki seçimlerde Vefa Küçük`e karşı liste çıkartan ancak meclise giremeyen Pekdemir İnşaat TAAH. ve TİC. A.Ş. adına işletme sahibi Sami Pekdemir, SÜ-KA Mühendislik Müşavirlik TAAH.TİC. LTD. ŞTİ. adına firma sahibi Ahmet Osman Dirlik isimlerinden oluştu. İki liste de komite ve meclis üyelirklerine seçilebilmek için yarıştı.

İŞTE  LİSTELER

SAMİ PEKDEMİR`İN LİSTESİ
Pekdemir İnşaat TAAH. TİC. A.Ş. (Meclis Asil Üyesi)
SÜ-KA Mühendislik Müşavirlik TAAH.TİC. LTD. ŞTİ.  (Meclis Asil Üyesi)
Beta Mühendislik Metal İmalat SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (Meclis Yedek Üyesi
Ek-Can İnşaat ve Otomotiv SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (Meclis Yedek Üyesi)
Meslek komitesi Yedek Üyeleri
Tabanlı İnşaat Ltd. Şti.
Han Teknolojik İmalat Montaj TAAH. SAN. ve  TİC. A.Ş.
Çim-Nak Taşımacılık LTD. ŞTİ
Sadık Erbay İnşaat ve TİC. LTD. ŞTİ.
Gelişim Yapı Sanayi ve TİC. A.Ş.


RAFET YILDIZLI`NIN LİSTESİ
Yıldızlı Mühendislik İnşaat TAAH. İşleri LTD. ŞTİ. (Meclis Asil Üyesi)
Delta İnşaat Sanayi Ticaret . A.Ş.  (Meclis Asil Üyesi)
Şengün Mühendislik  Müşavirlik TAAH. TİC. A.Ş.  (Meclis Yedek Üyesi)
Tabanlı İnşaat LDT. ŞTİ.   (Meclis Yedek Üyesi)
Meslek Komitesi Yedek Üyeleri
Cenk Demir San. TİC. A.Ş.
Doğuş Sanayi Mamulleri ve İNŞ. ORG. ve MENJ. HİZ. LDT. ŞTİ.
Kasktaş Kayar Kalıp Altyapı sondaj Kazık ve Tecrit A.Ş.
Özge Yapı Sanayi ve TİC. A.Ş
Hasko İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ