KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Çete operasyonu: 22 gözaltı
Çete operasyonu: 22 gözaltı
Polis-Adliye
15 Nisan 2010 Perşembe 11:30
  • 6543
  • 1

Çete operasyonu: 22 gözaltı

Kocaeli polisi, büyük bir çeteyi daha çökertti, çete liderinin de aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı

6 İLDE OPERASYON
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri şafak vaktinde 6 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Bir yıldır takip edilen organize suç çetesine yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda İzmit başta olmak üzere İstanbul, Sakarya, Mersin, Antalya ve Artvin illerinde çok sayıda ev ve iş yerine baskın yapıldı. Bu baskınlarda çetenin lideri olduğu ileri sürülen İmdat Akçelik de gözaltına alındı. Çetenin, korkutarak ve zorla bazı kişilere senet imzalattığı, bu sayede ev ve iş yerlerine ol koyduğu iddia ediliyor.
 

FABRİKAYA EL KOYMUŞLAR
Çete üyelerinin evlerine yapılan baskınlarda 15`e yakın silah, 500`e yakın yabancı ülkelere ait olduğu ileri sürülen sahte pasaportlar, kimlikler ve ehliyetler ile çok sayıda çek ve senet ele geçirildi. Zanlıların İzmit merkezinde bulunan Göksel Özdemir`e ait RMG adlı tekstil fabrikasını zorla kendi üstlerine yaptırdıkları, şirketin daha sonra battığı, fabrika sahibinin de korkudan memleketi Giresun`a taşındığı iddia edildi. Zanlıların ilimiz dışında da bazı fabrika, iş yerleri, ev ve arsaları tehditle kendi üzerlerine geçirdikleri iddia ediliyor.
 

İŞİN İÇİNDE CİNAYET DE VAR
Zanlıların kendi üzerlerine geçirecekleri yerlerde daha önceden keşif yaptıkları, hatta gelir-gider listesi çıkarıp zarar etmeyen iş yerlerine el koydukları, zorla aldıkları arsaları fahiş fiyatlarla sattıkları da öne sürüldü. 22 kişiden 10`unun ilimizde, diğer zanlıların ise başka illerde gözaltına alındığı öğrenildi. Zanlıların silahlı örgüt kurarak yağma, adam kaldırma, adam yaralama, tehdit ve bir cinayet olayına karıştıkları belirtildi. Zanlılar ifadelerinin ardından Kocaeli Adliyesi`ne sevk edilecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ