KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7763 TL
  • 6.3604 TL
  • 7.4232 TL
Kocaeli Zirve
Fikrimi değiştirdim vali olacağım
Fikrimi değiştirdim vali olacağım
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 14:33
  • 2

Fikrimi değiştirdim vali olacağım

Şimdiye kadar öğretmen olmak isteyen Mısra Sözen, valinin koltuğuna oturduktan sonra fikrini değiştirdi, ''Artık vali olmak istiyorum'' dedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kocaeli Valisi Gökhan Sözer de koltuğunu devretti. Sözer`in koltuğuna İzmit Mimar Sinan İlköğretim Okulu 5-F sınıfı öğrencisi Mısra Sözen oturdu. Vali Sözer, koltuğunu temsili valiye devrederken tüm çocukların bayramını kutladı “Bu ülkenin geleceği ve teminatı çocuklarımızdır” dedi. Sözer, Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu bayramı coşkuyla kutlamamız gerektiğini de sözlerine ekledi.

YENİ OKULLAR YAPILSIN
Temsili vali ise koltuğa oturur oturmaz eğitimdeki sorunların çözümlenmesi talimatını verdi. Materyali bol laboratuvarlar isteyen, sınıflardaki öğrenci sayısının 30`u geçmemesini talep eden minik vali, şöyle devam etti: “Fiziksel ömrünü tamamlamış okullar yıkılsın, yerine yenileri yapılsın. Okullarda yeşil alanlar çoğaltılsın, spor tesisleri kurulsun, güvenliğimiz için özel güvenlik birimleri oluşturulsun, temizlik için daha fazla personel olsun.”

OTURAN KALMIYOR
Daha önce öğretmen olmak istediğini, fakat koltuğa oturduktan sonra fikrinin değiştiğini söyleyen Mısra Sözen, “Artık vali olmak istiyorum. Bu koltukta oturmak çok güzel” derken vali Gökhan Sözer ise “Bu koltuk böyle bir şey. Bir kere oturan kalkmak istemiyor. Ama gerçekten sorumluluğunu bilen kişiler de oturmaktan o kadar büyük zevk almıyor” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ