KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
CHP’de İYİ Parti tepkileri gittikçe artıyor
CHP’de İYİ Parti tepkileri gittikçe artıyor
Ulusal
13 Aralık 2018 Perşembe 14:21
  • 3183
  • 1

CHP’de İYİ Parti tepkileri gittikçe artıyor

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığında İYİ Parti’yi destekleme kararına CHP’de tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

CHP- İYİ Parti ittifak konusunda dün anlaştı. İttifak neticesinde CHP ilimizde İYİ Parti’yi Büyükşehir’de destekleyecek. İlimizde ise CHP içerisin de bu durumda tepkiler başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İYİ Parti’ye verilmesinin yanlış bir karar olduğunu düşünen birçok CHP’linin istifa edeceği edinilen bilgiler arasında yer aldı. Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, yönetimi bu akşam 19.00 da il binasında toplanacak.  Körfez, Kandıra, Karamürsel ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İYİ Parti’ye verilmesiyle ve bu konuda kimsenin fikri alınmaması sonucunda CHP içerisine birçok istifanın yaşanacağı konuşuluyor.

Balıkesir’de rest çekilmişti

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP ve İYİ Parti'nin yerel seçim ittifakı için anlaşmasının ardından, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın'ın adaylıktan çekildiği yönündeki iddialara tepki gösterdi.

Gelişmeler üzerine il yönetimini olağanüstü toplayan Sarı, bu sırada İl Başkanlığına gelerek tepkilerini dile getiren partililere seslendi:

"Kimse korkmasın, yılmasın, boyun eğmesin" ifadesini kullanan Sarı, "Tepkilerinizi anlayışla karşılıyorum. Bugün Balıkesir'de sadece CHP'liler adına değil, Balıkesir sevdalısı olan, emek veren, mücadele eden, 'Ben de varım' diyen herkes için bağırıyorum. Emin olun ki adaylığımızı geri alacağız. Almakla geri kalmayıp hepinizin adını tarihe yazdırmaya söz veriyorum." dedi.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Aleviler duysun!

Aleviler İyi partiye nasıl oy verecek, elleri o oya nasıl gidecek merak ediyorum. Tabanını dinlemeyen, sadece yöneticilerin sözünün dinlendiği bir partide alevilerin söz hakkının dinlenmediği bir durum daha vahim zaten. Akşener, alevilere yolunuz yolum, hakkınız hakkım, ibadetiniz ibadetim desin varsın oy onun olsun ama önce geçmişiyle yüzleşmesi lazım. Yazık olan Kocaelideki alevilerin içi cız etmemesi.

0 Beğendim
1 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

İşte yeni sistemin tüm detayları

İşte yeni sistemin tüm detayları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemin kanunlaşmasıyla silah altındaki askerlerin terhis olup olmayacağına yönelik soruya "Olabilir" yanıtını vererek, sistemin hemen uygulamaya girip girmeyeceğine ilişkin, "Bunun kararını tabii Cumhurbaşkanımız ve Meclis verecek. Biz TSK olarak bu kanunun yayımlandığından itibaren yürürlüğe girmesiyle birlikte çıkabilecek sorunlara karşı tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz" dedi

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ