28 Mayıs 2018 Pazartesi 11:04
Elektrik borcu 24 TAKSİTLE ÖDENECEK
Elektrik borcu 24 TAKSİTLE ÖDENECEK
Ulusal
29 Kasım 2017 Çarşamba 11:09
  • 865
  • 0

Elektrik borcu 24 TAKSİTLE ÖDENECEK

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen torba yasada, borç yapılandırmasına rağmen TEDAŞ'a borcunu ödemeyenlere 24 aydan 24 eşit taksitte ödeme imkanı tanındı

Elektrik borcu olanlara yeniden yapılandırma hakkı tanıyan yasada, borçların 2018 yılının Ocak ayından itibaren, 24 ayda 24 eşit taksitte ödenecek.

 

24 AYDA 24 EŞİT TAKSİT

Belediyeler ve bağlı kuruluşları ile sermayesinin yüzde 50'sinden fazlası belediyelere ait şirketler ve il özel idarelerinin ödemekle yükümlü olduğu ve özelleştirme işlemleri sırasında TEDAŞ'a devredilmiş olan elektrik tüketiminden kaynaklanan yapılandırılmamış olan alacaklar ile yapılandırıldığı halde ihlal edilmiş olan alacakların asılları ile bu alacaklara bağlı feri alacaklar yerine, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar (bu tarih dahil) Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınmak suretiyle hesaplanacak tutarın ilk taksiti, 2018 yılının Ocak ayından başlamak üzere 24 ayda 24 eşit taksitte ödenecek.

 

Bu süre içinde ödenen taksitlere herhangi bir zam ve faiz hesaplanmayacak. Hesaplanan taksit tutarlarının süresinde ödenmemesi halinde ise bu tutara ödemede gecikilen her ay ve kesri için geç ödeme zammı uygulanacak.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

28 Mayıs 1937
Volkswagen otomobil firması kuruldu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir