KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
23 Nisan için bin 500 dünya çocuğu gelecek
23 Nisan için bin 500 dünya çocuğu gelecek
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:23
  • 582
  • 0

23 Nisan için bin 500 dünya çocuğu gelecek

Büyükşehir Belediyesi’nin milli eğitim işbirliğiyle organize ettiği 23 Nisan Festivali için ilimize 41 ülkeden bin 500 çocuk gelecek. Festival kapsamında ilimize ilk gelecek kafile Belarus olacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen 23 Nisan Festivali kapsamında 41 ülkeden bin 500 çocuk ilimize gelecek.

KÜLTÜR KAYNAŞMASI
Festival Asya ve Avrupa ülkelerinden pek çok kültürün kaynaşma noktası olacak. Bosna Hersek, Venezuela, Sırbistan, Malezya, Irak, Rusya, Gürcistan, Güney Kore, Çek Cumhuriyeti, Tataristan, Meksika, Almanya, Kosova, Bulgaristan ve Ukrayna gibi ülkeler festivale katılacak ülkeler arasında yer alıyor.

HEYECAN BAŞLADI
Festival kapsamında okullarda gruplardan sorumlu olacak öğretmenler belirleniyor. Katılan her ülkenin yaşam tarzı hakkında bilgi içeren dokümanlar hazırlanıyor. Organizasyonun eksiksiz ve adına yaraşır yapılabilmesi için her türlü çalışmalar, ilgili personeller tarafından titizlikle sürdürülüyor. 

İLÇELERLE BİRLİKTE
Büyükşehir Belediyesi festival programı ve ülkelerden gelen çocuklardan sorumlu okul ve yetkilileri açıklamak üzere ilçe milli eğitim müdürleriyle Antikkapı`da bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın ve Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kesen, 23 Nisan Festivali`nin yurtdışından gelen misafir öğrenciler ile birlikte aynı anda tüm ilçelerde coşkuyla kutlanmasını sağlayacak program hakkında müdürlere bilgi verdi.

EN SON VENEZUELLA GİDECEK
23 Nisan Festivali kapsamında Kocaeli`ne gelecek ilk kafile Belarus olacak. Beleruslu çocuklar 16 Nisan tarihinde kente gelecek. Venezuella`dan gelen çocuklar ise 29 Nisan`da ülkemizden en son ayrılan ülke olacak. Festivalde ülkelere özgü geleneksel oyunlar sergilenecek. Tüm Kocaeli halkının katılacağı kortej yürüyüşü ve bütün ülke gruplarının gösteri yapabileceği gala programlarının yer alacağı etkinliklerde dünya çocukları doyasıya eğlenecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ