KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Seviyesiz siyaset yapmayın
Seviyesiz siyaset yapmayın
Siyaset
23 Nisan 2010 Cuma 15:55
  • 18

Seviyesiz siyaset yapmayın

SP İl Başkanı Erol Pekcan, AKP’li Zeki Aygün ve MHP’li Ruhi Çavdar arasında çıkan ‘Sazan–solucan’ tartışmasını eleştirerek, ''Böyle seviyesiz siyaset yapılmamalı'' dedi

Saadet Partisi İl Teşkilatı, mart ayı divan toplantısını Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi`nde gerçekleştirdi. Toplantıya il başkanı Av. Erol Pekcan ve il yöneticilerinin yanı sıra tüm ilçelerin teşkilat başkanları ve yöneticileri de katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Erol Pekcan`ın gündeminde MHP il Başkanı Ruhi Çavdar ile AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün ‘Sazan-solucan` atışması vardı. Pekcan iki tarafından yaptığı açıklamalardan dolayı siyasetin seviyesinin düştüğünü dile getirdi.

AKP`YE OY VERMEYİN
SP`ye üye olan birinin ‘Başka partiler gelir, nasıl olsa biz gelemeyeceğiz` diye asla düşünmeyeceğini söyleyen Pekcan, “AKP`ye oy vermezsek CHP gelecek, o gelecek bu gelecek diye AKP`ye oy atan kişi Saadet Partisi`ne, milli görüş ruhuna ihanet etmiş olur. Hem artık roller değişti. Bugünden sonra artık AKP seçmenine sahip çıksın” şeklinde konuştu.

SEVİYESİZ SİYASET
Önceki günlerde AKP İl Başkanı Zeki Aygün ve MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar`ın arasında yaşanan “sazan ve solucan” tartışmasına gönderme yapan Pekcan, “Bu şehri yönetecek insanların seviyesiz bir duruma düşmemeleri gerekir. Siyaset bu kadar düşük düzeyde yapılmamalı. Hiç mi Saadet`i görmüyorlar? Hiç mi bizi örnek almıyorlar?” diyerek Aygün ve Çavdar`a yüklendi.

ULAŞIM ÇİLESİNİ ÇÖZÜN!
Pekcan ayrıca üniversite öğrencilerinin kendilerini ve diğer siyasi partileri dolaşarak ulaşım sorunlarını dile getirdiklerini söyleyerek, “Öğrenciler, otobüslerde sıkış tıkış Umuttepe`ye çıkıyor. Son çareyi tüm siyasi partileri dolaşmakta bulmuşlar. Önce bu çocukların sıkıntılarını çözün. Ulaşım çilesini çözün. Umuttepe`ye sadece öğrenciler değil, hastaneye gidenler de yolculuk yapıyor” dedi.

RANTÇI BELEDİYE
Belediyelerin rantçı, çıkarcı bir anlayışla yönetildiğini sözlerine ekleyen Pekcan şunları kaydetti; “Birilerine rant sağlamak için ‘Toplu Konut` adı altında göze de hoş gelmeyen beton yığınları diktiler. Şimdi soruyorum, yerini yurdunu istimlâk ettiğiniz insanlara bodrum katlarını layık gördünüz de deniz manzaralı daireler kime gitti? Kendi bürokratlarınıza üç beş kuruşa verdiniz.

GERÇEK MUHALEFET BİZİZ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye`nin en borçlu belediyesidir. Bunlara rağmen hala vatandaşın karşısına çıkabiliyorlar. Gerçek muhalefeti burada Saadet Partisi yapıyor. Bunu basın dahil herkes kabul ediyor. Mecliste bile CHP bir eleştiri getirdiğinde değil de biz eleştirdiğimizde dikkat kesiliyorlar. Söylediklerimizi dikkate alıp hareket ediyorlar.

HALK GERÇEĞİ GÖRECEK
‘Çalışınca oluyor` diyorlar. ‘Durmak yok yola devam` diyorlar. Büyükşehir Belediyesi 2 yılda 400 trilyon borç yaptı. Bu nasıl çalışmak da çalışınca oluyor? Kıbrıs seçimlerine bakın. Halk orada gerçeği gördü. Burada da görecek. Kıbrıs seçimlerinden çıkan sonuç AKP`nin iktidardan gideceğinin sinyallerini veriyor. Halk gerçeği görecek ve Saadet Partisi`ni iktidara getirecek.”

TEŞKİLATLARI FIRÇALADI
Ardından ilçe teşkilatlarına seslenen Pekcan, Körfez ilçe teşkilatının başarılı çalışmalar yürüttüğünü ve seçime hazırlandığını söylerken, Kandıra ve Dilovası teşkilatını eleştirerek, “ Körfez dördüncü konferansını gerçekleştirecek. Mahalle ziyaretlerini bitirdi. Siz hala bir çalışma başlatmadınız” dedi. Pekcan`ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ