KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Kaportası süper ama içindeki motor çürük
Kaportası süper ama içindeki motor çürük
Siyaset
21 Nisan 2010 Çarşamba 16:15
  • 2547
  • 4

Kaportası süper ama içindeki motor çürük

Büyükşehir Belediyesi CHP’li meclis üyesi Fahri Örengül, Büyükşehir’in faaliyet kitapçığı için, “Kaportası süper ama içindeki motor çürük, iyi çalışmıyor” dedi

Büyükşehir Belediyesi CHP`li meclis üyeleri il binasında düzenledikleri basın toplantısında, önceki gün mecliste görüşülen Büyükşehir`in 2009 yılı faaliyet raporlarına neden ret oyu verdiklerinin gerekçelerini anlattı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, belediyenin hazırladığı faliyet raporu için, “Kaportası süper ama içindeki motor çürük, iyi çalışmıyor” dedi. Basın toplantısına toplam 12 meclis üyesinden sadece Fahri Örengül, Ali Haymanlı, Süleyman Kahraman, Şaban Sarıgülle, Pınar Naak ve Şaban Sarıgülle katıldı.
 

ŞENSOY, TERK ETTİ PARTİLİLER ŞAŞIRDI
İl binasında düzenlenen ve büyükşehir belediyesinin faaliyet ve projelerinin değerlendirildiği basın toplantısında CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy da hazır bulundu. Meclis üyelerinin ortasında oturup, gazetecilere görüntü veren Şensoy, hiç bir yorum yapmadan, konuşmadan toplantı salonunu terk etti. Şensoy`un, en azında Büyükşehir Belediyesi`nin 2009 yılı faaliyet raporlarıyla ilgili söyleyecek sözünün olmasını bekleyen partililer, bu davranış karşısında şaşırdıklarını belirttiler.
 

AYNI ŞEYLERİ SÖYLEDİ
Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında 2009 yılı faaliyet raporlarını eleştiren Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, benzer eleştirileri dün il binasındaki basın toplantısında tekrarladı. Farklı bir açıklama yapmayan Örengül, Büyükşehir Belediyesi`nin devasa bir bütçeye sahip olmasına rağmen gelen paralarla hiçbir kalıcı prestij proje üretemediğini ve yaptığı harcamalarında hesabını veremediğini belirtti. Örengül, Büyükşehir`in faaliyet raporu için de ilginç bir açıklama yaparak, “Kaportası süper ama içindeki motor çürük, iyi çalışmıyor” dedi.
 

BORÇLARI ÖĞRENEMİYORUZ
Uzun bir konuşma yapan Örengül, Büyükşehir`de denetim mekanizmasının çalıştırılmadığını, yapılan harcamaların denetlenemediğini, adı yolsuzluklara karışan Adana Belediye Başkanı`nı görevden alan İçişleri Bakanlığı`nın benzer ve daha ağır iddialarla karşı karşıya bulunan İbrahim Karaosmanoğlu ve Münir Karaloğlu hakkında “Soruşturmaya yer yok” raporu verdiğini söyledi. Örengül, “Belediye`nin borcu ne kadar, borçlar ödeniyor mu, bu konuda hiçbir şey öğrenemiyoruz. Bizden saklıyorlar. 6 yıldır Yuvacık barajı borcundan söz edip duruyorlar” şeklinde konuştu.
 

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ 
Fahri Örengül, basın toplantısında, “Mecliste görüşülen faaliyet raporuna yaptığımız sert muhalefetten sonra başkan Karosmanoğlu, hiç tatmin edici yanıtlar veremedi” dedi. Çok büyük kaynaklara rağmen Kocaeli genelinde kalıcı hiçbir prestij projenin yapılmadığını belirten Örengül, “Buradan soruyoruz; yan şirketlerin gelirleriyle birlikte yıllık bütçesi 2 milyar doları geçen Büyükşehir, bu parayla 6 yıldır bu kentte ne yaptı? Bunları bilmek bu kentte yaşayan insanların hakkıdır. Her şeyi gizliyorlar. Ama biz bunların peşini bırakmayacağız” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ