KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Ata’nın yatağına gül bıraktılar
Ata’nın yatağına gül bıraktılar
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 11:55
  • 0

Ata’nın yatağına gül bıraktılar

Dünya çocukları, büyük önder Atatürk’ü yatağına bıraktıkları kırmızı-beyaz güllerle andı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin organize ettiği ve bu yıl 41 ülkeden bin çocuğun katıldığı 23 Nisan Festivali kapsamında konuk çocuklar İstanbul`a götürüldü. İlk olarak Haliç kenarındaki Miniatürk`e giden çocuklar, burada Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile buluştu. Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte Miniatürk`ü dolaşan misafir çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

MİNNETLE ANDILAR
Konuk çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı Türk ve dünya çocuklarına armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk`ü de minnetle andı. Miniatürk`ten sonra Dolmabahçe Sarayı`na geçen başkan Karaosmanoğlu ile konuk gruplar, Atamızın son nefesini verdiği odaya girdi. Çocuklar, Ata`nın hayata gözlerini yumduğu yatağa birer gül bıraktı.
 

DUYGUSAL ANLAR
Başkan Karaosmanoğlu ile dünya çocuklarının Atamızı kırmızı-beyaz renkli güllerle andıkları odada duygusal anlar yaşandı. Büyük önder Atatürk`ün hayatını kaybettiği odada bulunmaktan ve onu güllerle anmaktan çok duygulanan ve gözleri dolan başkan İbrahim Karaosmanoğlu, ‘`Atamız çocukları çok severdi. Biz de hem Atamızı, hem de çocukları çok seviyoruz`` dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ