KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
İYİ Parti KURULTAYA GİDİYOR
İYİ Parti KURULTAYA GİDİYOR
Ulusal
23 Kasım 2017 Perşembe 14:44
  • 2190
  • 0

İYİ Parti KURULTAYA GİDİYOR

Henüz il ve ilçe teşkilatlanmalarını tamamlayamayan İYİ Parti, 10 Aralık’ta kurultaya gidecek

Meral Akşener’in genel başkanı olduğu İYİ Parti, henüz il ve ilçe teşkilatlarını tamamlamadan 10 Aralık’ta olağan kurultaya gideceğini duyurdu. “Siyasi kulislerde AKP hükümetinin 15 Temmuz 2018’de erken seçim kararı alabileceğine” yönelik iddiaların yer alması üzerine İYİ Parti de seçimlere katılabilmek için Siyasi Partiler Yasası’ndaki zorunluluğu geç olmadan yerine getirmek istiyor.

 

ERKEN SEÇİM İHTİMALİ

AKP hükümetinin, 7 Haziran seçimleri sonrasında olduğu gibi bir anda “erken seçim”i ortaya atacağını düşünen İYİ Parti yönetimi, bu nedenle Siyasi Partiler Yasası’nın, yeni kurulan partilere ilişkin “Siyasi partilerin seçimlere katılabilmesi için illerin en az yarısında, oy verme gününden en az 6 ay evvel teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya TBMM’de grubu bulunması şarttır” hükmünü seçimlerden önce yerine getirmeyi amaçlıyor.

 

DELEGE KABUL EDİLECEKLER

İYİ Parti’nin 1. olağan kurultayında henüz il ve ilçe teşkilatlanması tam olarak yapılamadığından partinin 200 kişiden oluşan kurucular kurulu üyeleri delege kabul edilecek. Parti yönetimi daha önce bu şekilde Emine Ülker Tarhan ve Süleyman Yağcıoğlu’nun partilerinin kurultaylarını gerçekleştirdiğini ve seçimlere katılabilecek yeterlilikte kabul edildiklerine dikkat çekiyor. Alınan karara göre İYİ Parti, 10 Aralık 2017 tarihinde 1. olağan kongresini gerçekleştirecek. Saat 11.00’de başlayacak kongre parti genel merkezinde yapılacak.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ