KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Gebze’de emlak vergisi tartışması
Gebze’de emlak vergisi tartışması
Siyaset
11 Nisan 2010 Pazar 17:42
  • 898
  • 0

Gebze’de emlak vergisi tartışması

Gebze Belediyesi’nin emlak vergisine yaptığı zamlar siyasilerin eleştirilerine maruz kaldı. CHP Gebze İlçe Başkanı İsmet Kara, zamlarla herkesin mağdur olacağını savundu

CHP Gebze İlçe Başkanı İsmet Kara, Gebze Belediyesi`nin emlak vergilerine yaptığı zamların hem sanayici hem de vatandaşı olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “Gebze Belediyesi bu yolla belediyeye para kazandırmak istiyorsa yanlış yapıyor” dedi. Başkan Kara yaptığı yazılı açıklamada, 2010 yılı emlak vergisinin Gebze Belediyesi tarafından yüksek miktarlarda belirlendiğinin altını çizerek şunları kaydetti; “Gebze Belediyesi borçlarını ödemek ve para kazanmak için bu yolu seçmişse büyük bir yanlış içindedir.

BÖLGELERE GÖRE DEĞİŞİYOR
Arsaların değerinin neye göre belirlendiğinin kamuoyuna net bir şekilde açıklanması gerekiyor.
Bir bölgede aynı sokakta emlak vergileri arasında çok büyük farklar var. Gebze merkezde 200 TL. olan emlak vergisi, E–5 çevresindeki fabrikalar için 2000 TL. olabiliyor. Bu karmaşık ve çarpık emlak vergisi düzenlenmesi herkesi mağdur ediyor.” Kara, emlak vergisi düzenlenmesinde vatandaşı zor durumda bırakan uygulamanın AKP`nin ekonomik ve siyasal anlayışının bir sonucu olduğuna dikkat çekti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ