KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Çocuklar uyuşturulmak istemiyor
Çocuklar uyuşturulmak istemiyor
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 16:13
  • 1381
  • 0

Çocuklar uyuşturulmak istemiyor

İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur’un koltuğuna oturan Nurbike Yılmaz, okullara kadar inen uyuşturucu madde satışıyla mücadele edilmesini istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur koltuğunu 7. sınıf öğrencisi Nurbike Yılmaz`a bıraktı. Derince Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Erol Nalçacı ile 7. sınıf öğrencileri Ebrar Katıran, Nurbike Yılmaz, Batuhan Burakhan Türk ile Hürkan Er sabahın erken saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü`nü ziyaret etti. Emniyet müdürü Yusuf Çalkavur konuklarını kapıda karşılarken onlara küçük hediyeler verdi. Çalkavur`un koltuğuna ise Nurbike Yılmaz isimli öğrenci oturdu.

UYUŞTURUCUYA KARŞI MÜCADELE
Koltuğa oturur oturmaz emniyet teşkilatının 165. yılını kutlayan Yılmaz, polislerin okul önlerinde uyuşturucu satanlarla mücadele etmesini istedi. Projelerini açıklayan çocuk müdür Yılmaz, “Küçük yaştaki çocuklara uyuşturucu hap veya uyuşturucu madde satan kişilerin yakalanması için sivil polislerin okul önlerinde bulunmasını sağlayacağım” dedi. Polislerle ilgili sıkıntı olup olmadığı sorusuna ise “Polislerimiz canla başla çalışıyorlar. Herhangi bir sorun yok. Polis teşkilatımızla gurur duyuyorum. Kocaelililer polis teşkilatımıza güvensinler. Onlar bizim arkamızda olduğunda yapılmayacak iş yoktur” diye cevap verdi.

EĞLENMENİN BİR ZAMANI VAR
Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden emniyet müdürü Çalkavur mutluluklarını dile getirdi.  Çalkavur “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Biz yerlerimizi sizlere bırakacağız. Hep denir ki bugün bulunduğunuz yer dünün esiridir. Sizlerde çok çalışarak gayret ederseniz istediğiniz yerde olursunuz. Gençlere her zaman şunu söylemek istiyorum. Gezmenin de eğlenmenin de zamanı vardır. İdeallerinizi gerçekleştirdiğiniz de zaten gezmek ve eğlenmek için çok fazla zamanınız olacak. Okullarda uyuşturucuyla ciddi anlamda mücadele ediyoruz” dedi. Çalkavur ardından öğrencilere okullarında sıkıntı olup olmadığını sordu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ