KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Kırımlılar doyasıya eğlendi
Kırımlılar doyasıya eğlendi
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 16:43
  • 947
  • 0

Kırımlılar doyasıya eğlendi

Kırım Tatarları, her yıl düzenlediği kaynaşma gecesini bu yıl da muhteşem bir organizyonla gerçekleştirirek etkinliğe katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı

Kırım Tatarları Derneği geleneksel olarak düzenlediği kaynaşma gecesini bu yıl Şehir Restaurant`ta gerçekleştirdi. 2006 yılında kurulan ve 500 üyesi bulunan Kırım Tatarları Derneği`nin kaynaşma gecesinin ev sahipliğini dernek başkanı İbrahim Aracı ve yönetim kurulu üyeleri üstlenirken, yemeğe Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, AKP Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Büyük, TDP Büro Amiri Çetin Gümüş, İzmir, Tekirdağ, Adapazarı, Düzce, Konya, Ankara illerinin dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda davetli katıldı.

Gecede konuşma yapan İbrahim Aracı, bir yıl içerisinde neler yaptıklarını anlatırken, Düzce milletvekili Celal Erbay da yaptığı konuşmasında “Yemek bahane. Asıl önemli olan Kırım Türklerin`in tarihi süreç içerisinde her zaman birbirlerine bağlılık içerisinde bugünü yaşamak ve yakalarındaki rozeti bayraklaştırarak Bahçe Saray`da dalgalandırmaktır” dedi. Konuşmaların ardından Kırım`dan gelen halk oyunları ekibi muhteşem bir gösteri sundu. Gecede ayrıca Kırım Üniversitesi`nde öğrenim gören 5 kişilik ‘Serserim Keman Grubu` birbirinden güzel parçalarıyla geceye katılanların kulaklarının pasını sildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ