Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Öğrencilerin “Barış yürüyüşü”
Öğrencilerin “Barış yürüyüşü”
Güncel
08 Mayıs 2010 Cumartesi 13:03
  • 1309
  • 0

Öğrencilerin “Barış yürüyüşü”

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın “Tog atak” adını verdiği organizasyon çerçevesinde yaklaşık 80 öğrenci “Barış yürüyüşü” gerçekleştirdi

Toplum Gönüllüleri Vakfı`nın “Tog atak” adını verdiği organizasyon çerçevesinde toplumsal barış temalı çeşitli sokak etkinlikleri düzenleniyor. Bu etkinlik kapsamında önceki gün Anıtpark yerleşkesi önünde bir araya gelen yaklaşık 80 öğrenci ellerinde toplumsal barış konulu pankartlarla, müzik aletleri eşliğinde şarkılar söyleyerek Seka Park`a yürüdü. Programın sponsorluğunu Büyükşehir Belediyesi ve Mavi Jeans yaparken, şehirler arası ulaşımı ise Efe Tur üstleniyor.
 

BARIŞ PANAYIRI AÇILDI
Yürüyüş boyunca yoldan geçen insanlara etkinlik broşürleri dağıtan ve yürüyüşe davet eden öğrenciler, toplumsal barışa dikkat çekti. Öğrencilere yürüyüş boyunca vatandaşlarda alkış tutarak destek verdi. Seka Park Uçurtma Tepesi`ne gelen topluluk, saat 15.30`da Barış Panayırı`nın açılışını yaptı. Açılışın ardından kısa bir açıklama yapan Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Yusuf Güvenç, şunları kaydetti:
 

GENÇLERE YATIRIM YOK
 “Gençler bizim büyük bir avantajımız ama ne yazık ki gençlere bir yatırım yok. Bu ülkenin eğitimden tutun da bir çok noktaya kadar hiçbir gençlik politikası yok. Gençlere karşı önyargıyla yaklaşılıyor. Bunlar çok karamsar ve haksız davranışlar. Bizim amacımız bu engelleri yıkmak. 1980 yılı sonrası apolitik bir gençlik oluştuğu söyleniyor. Bu kocaman bir yalan. Barış panayırımız kutlu olsun.”
 

SPONSOR BÜYÜKŞEHİR
Açıklamanın ardından sahne alan Grup Kilit`le eğlenceli dakikalar geçiren gençler, resimler yaptı, dans etti ve uçurtma uçurdu. Yöneticilerin gençlere gereken önemi vermediği konusundaki açıklamaların yer aldığı organizasyon,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi proje ortaklığında ve Mavi Jeans sponsorluğunda gerçekleştirildi. Organizasyonun şehirlerarası ulaşımı ise Efe Tur tarafından karşılanıyor. Panayır bugün de Seka Park`ta devam edecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ