KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Gazanfer Bilge kabri başında anıldı
Gazanfer Bilge kabri başında anıldı
Güncel
20 Nisan 2010 Salı 18:18
  • 1448
  • 0

Gazanfer Bilge kabri başında anıldı

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Gazanfer Bilge, ölümünün 2. yılında Dereköy’deki kabri başında düzenlenen törenlerle anıldı

Gazanfer  Bilge, ölümünün 2. yılında Dereköy`deki kabri başında anıldı. Düzenlenen anma törene, Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gülcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Arif Demir, merhum Gazanfer Bilge`nin oğlu Muzaffer Bilge, Gazanfer Bilge`nin yakınları, İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

OLİMPİYAT ŞAMPİYONU
Dünya ve olimpiyat şampiyonu Gazanfer Bilge`nin biyografisinin sunulmasıyla başlayan tören, konuşmalarla devam etti. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Bugün burada, insan sevgisiyle dolu, mücadeleyi asla bırakmayan, değerli büyüğümüzü anmak için bir araya geldik.
 

HOŞ BİR SADA BIRAKTI
Gazanfer Bilge, mücadeleci yapısıyla hedeflerini hep yükseklerde tuttu. Bilge, yaşamı boyunca Karamürsel`e, spor ve eğitim camiasına çok önemli hizmetlerde bulunarak, bizlere de örnek olmuştur. İnsan hayatında geride hoş bir sada bırakmak çok önemlidir, Bilge geride hoş sada bırakarak aramızdan ayrıldı. Dünya ve olimpiyat şampiyonu Gazanfer Bilge`yi minnet ve şükranla anıyoruz.”
 

ANILARINI YAŞATACAĞIZ
Daha sonra konuşan Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu ise, Bilge ile sağlığında tanışma fırsatı bulamadığını ancak Karamürsel denince aklına gelen ilk ismin Gazanfer Bilge olduğunu belirtti. Kaymakam Ateşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün onun hatıralarını anıyoruz, bunları yaşatmak bizim vazifemiz. Değerli oğulları Muzaffer Bilge`nin, babasının hizmetlerini sürdüreceğine inanıyorum.
 

KUR`AN-I KERİM OKUNDU
Birbirinden güzel eserleri olan Bilge'nin, 85 yıllık herkese örnek olacak ömrünü, gençlere anlatabildiğimiz sürece başarılı oluruz. Kendisini minnet ve şükranla anıyoruz. Konuşmaların akabinde, dünya ve olimpiyat şampiyonu Gazanfer Bilge için Kur-anı Kerim okundu ve dualar edildi. Tören Bilge`nin kabrine çiçek bırakılması ve ikramlarla son buldu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ