KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Mükerrer oyda bir mahkumiyet daha..!
Mükerrer oyda bir mahkumiyet daha..!
Güncel
20 Nisan 2010 Salı 18:29
  • 3618
  • 12

Mükerrer oyda bir mahkumiyet daha..!

29 mart yerel seçimlerinin üzerinden bir yıldan daha fazla bir zaman geçti. Geçti geçmesine ama bu seçimlerin özellikle de İzmit ilçe seçimlerinin üzerindeki şaibeler azalacağı yerde her geçen gün daha da artıyor.

Çünkü 29 Mart yerel seçimlerinde birden fazla sandıkta oy kullananlar birer birer mahkemeler tarafından mahkum olmaya başladı.
Hepimizin hatırlayacağı gibi CHP`nin İzmit Belediye Başkan adayı Fikret Toker seçimlerde hile yapıldığını, oyların yakıldığını, bir kişinin birden fazla sandıkta oy kullandığını günlerce haykırmıştı.
Ama ilimizdeki seçim kurulu o günlerde bu feryatları çok fazla dikkate almadı ve seçimin tescilini yaptı.
Şimdi ise İzmit 2. İlçe Seçim Kurulu, seçimlerde birden fazla sandıkta oy kullanan kişileri birer birer tespit edip bu kişilerin yargılanmasını sağlıyor.
Daha önce AKP`nin iki sandık müşahidi birden fazla sandıkta oy kullandığı için 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmıştı.
Şimdi AKP`nin bir başka üyesi daha birden fazla sandıkta oy kullandığı için Kocaeli 4. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yine 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Malta Mahallesi Kalıcı Konutlar 3. Ada A-1 Blok No: 6 adresinde oturan Dursun Süer adındaki bu kişinin 29 Mart yerel seçimlerinde birden fazla oy kullandığı belgelerle tespit edilmiş. Mahkemede yaptığı savunmada iki ayrı sandıkta oy kullanıp kullanmadığını hatırlamadığını söyleyen Dursun Süer`in bu ifadesini mahkeme belgelerle kanıtlayınca 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış.
Kocaeli mahkemelerinde 29 Mart yerel seçimlerinde birden fazla sandıkta oy kullanmaktan yargılanan daha pek çok kişinin olduğu ve bu kişilerin hemen hemen tamamının ya AKP sandık müşahitleri olduğu ya da parti üyesi oldukları ifade ediliyor.
Bakalım daha kaç kişi 29 Mart yerel seçimlerinde birden fazla sandıkta oy kullandıkları için hapis cezalarına çarptırılacak?
Hep birlikte göreceğiz.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ