KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
TÜPRAŞ İ.Ö.O.’da büyük skandal
TÜPRAŞ İ.Ö.O.’da büyük skandal
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 17:55
  • 6896
  • 11

TÜPRAŞ İ.Ö.O.’da büyük skandal

Körfez TÜPRAŞ İlköğretim Okulu’nda skandal gibi bir olay yaşandı.

Yaklaşık bir aydır 23 Nisan programlarına hazırlanan öğrencilerden 4`ü, beden eğitim öğretmeni Şenol Çaça`nın keyfi uygulaması nedeniyle etkinliklere alınmadı.
Programa saatler kala 4 öğrenciyi yanına çağıran Çaça`nın, ‘Size elbise kalmadı. Siz programlara katılmayacaksınız.  Hadi işinize bakın` demesiyle birlikte öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.
İdareden habersiz bir şekilde yapılan bu davranış, öğrenci velilerinin de tepkisine neden oldu.
Veliler, ‘Daha önce de çocuklarımıza hakaret eden bu öğretmenin keyfi uygulamasına karşı milli eğitim camiası acilen önlem almalıdır. Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Atatürk`ün çocuklarımıza armağan ettiği bu bayram, bir öğretmenin keyfi uygulamasıyla zindana döndü. Bu saatten sonra bu öğretmen, çocuklarımızın derslerine girmesin” dediler.
TÜPRAŞ İlköğretim Okulu Müdürü Göksel Taş ise, “Böyle bir şeyin olduğunu velilerden gelen şikâyet üzerine programa bir saat kala öğrendim. Çocukların durumunu düşünmek bile istemiyorum. Çok yanlış bir davranış. Gerekenlerin yapılması gerekiyor” dedi.
Körfez Milli Eğitim Şube Müdürü Sait Acar ise, böyle bir olayın olamayacağını, bu etkinlikle ilgili programın bir yıl önce çıkarıldığını, yapılan hareketin çok yanlış olduğunu söyledi ve gösteri elbisesinin yetmemesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ