KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Derbentspor pes etti
 Derbentspor pes etti
Amatör Futbol
30 Aralık 2012 Pazar 16:02
  • 3036
  • 30

Derbentspor pes etti

Birinci Amatör Küme C Grubu’nda haftaya lider başlayan Derbentspor’da yönetim kurulu Map Kavaklıspor maçının ardından hakemlere tepki olarak ligden çekilme kararı aldı
HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ
Birinci Amatör Küme C Grubu`nda şampiyonluk mücadelesi veren Derbentspor`da yönetim kurulu isyan bayrağını açtı. Map Kavaklıspor maçında iki nizami gollerinin iptal edildiğini açıklayan Derbentspor Yönetim Kurulu, takımı ligden çekme kararı aldı. Derbentspor Kulübü Başkanı Selçuk Baysal, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say ve hakem atama işlerinde görev yapanların Derbentspor`a art niyetli tutum sergilediklerini iddia etti. MAP Kavaklıspor karşılamasında Selim Akman`ın iki nizami gollerini vermediğini belirten Baysal, “Hakemin attığımız iki nizami golü iptal etmesi hiçbir mantığa sığmıyor. Selim Akman denen arkadaş geçen sezon Play-off grubunda oynadığımız Harb-İş karşılaşmasında üç futbolcumuzu oyundan atarak bizi cezalandırmıştı. Böyle bir hakem arkadaşı ısrarla bizim müsabakalara veren zihniyete sormak isterim. Derbentspor dan ne istiyorsunuz? Bize yapılan haksızlıkları kabul etmiyoruz ve hakkımızı helal etmiyoruz”dedi. 
 
YUSUF SAY İSTİFA ETMELİDİR 
Derbentspor Kulübü Başkanı Selçuk Baysal, MAP Kavaklıspor karşılaşması sonrasında yönetim kurulu toplantısında ligden çekilme kararı aldıklarını ifade etti. Baysal, “Yaptığımız yönetim kurulu toplantısında A takımımızı ligden çekme kararı aldık. Ligden çekilmemizin tek sebebi İl Hakem Kurulu Yusuf Say ve hakem camiasına tepkimizi göstermek içindir. A takım seviyesinde mücadele etmeyeceğiz. Bir tek alt yapılarda mücadele edeceğiz. Bu konuda kesin karalı olduğumuzu bütün Kocaeli spor kamuoyu bilsin isteriz. Kocaeli spor camiasında müsabakalarda yaşanan olumsuzlukların düzelmesi için Derbentspor olarak kendimizi feda ediyoruz. Bu kouda itirazlarımız Kocaeli olarak kalmayacak. Bunu gerekirse MHK`ya kadar götüreceğiz. Yusuf Say`ın istifa etmesi gerekiyor”dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ