KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Gençlik Merkezi boş kaldı
 Gençlik Merkezi boş kaldı
Amatör Futbol
15 Aralık 2012 Cumartesi 13:07
  • 830
  • 1

Gençlik Merkezi boş kaldı

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, TFF Kocaeli Futbol İl Temsilciliği ve Kocaeli Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği Amatör futbolda devre arası lig değerlendirme ve sporda beden dili Konulu Eğitim Toplantısı, Gençlik Merkezi’nde gerçekleştiril
SEMİNER İKİ SAAT SÜRDÜ
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, TFF Kocaeli Futbol İl Temsilciliği ve Kocaeli Üniversitesi`nin ortaklaşa düzenlediği Amatör Futbolda Devre Arası Lig Değerlendirme ve Sporda Beden Dili Konulu Eğitim toplantısı 2011-2012 sezonunda ilk yarı maç sonu değerlendirmesi yapıldı. Gençlik Merkezi`nde gerçekleştirilen değerlendirme seminerine katılım beklendiğinden daha az oldu. TFF Temsilciler Kurulu Temsilci İşleri Müdürü Bedri Dölkeleş`te seminere katılarak bilgi ve birikimini katılımcılarla paylaştı. 
 
AÇILIŞ KONUŞMASI AĞA`DAN
Toplantının açılış konuşmasını Futbol İl Temsilcisi Mitat Ağa yaptı. TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, KASKF Başkanı Murat Aydın ve Bedri Dölkeleş`in konuşmalarıyla sona erdi. Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürü Muzaffer Çintimar toplantıda Maşukiye Stadı`nın yapılması ve ayrıca bu yıl Genel Müdürlük tarafından iki yeni stadın hizmete gireceğinin müjdesini verdi. TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer önemli konulara değindi.
 
TABAN BİRLİKLERİ TAM KADRO KATILDI
Gençlik Merkezinde yapılan toplantıya KASKF Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcisi Mitat Ağa, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer, MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, TFF Temsilciler Kurulu Temsilci İşleri Müdürü Bedri Dölkeleş, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say, Saha Komiserleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Karadaş, BESYO öğretim görevlisi Fahrettin Aslan, Hif İl Temsilcisi Elman Demir, Taban Birlikleri yöneticileri, kulüp başkanları ve yöneticiler katıldı. Seminer sonrasında düzenlenen kokteyl ilgi gördü. 
 
DEMİRER DESTEK VERDİ
TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çekti. Demirer, “Bizler yönetici olarak önce davamıza, konumuza ve işimize sahip çıkmak zorundayız. Türkiye`de amatör müsabakaları ilk kez ilimizde 1994 yılında oynattık. Amatör evi olarak en kapsamlı ve en başarılı bir iliz. Amatör sporun sorunlarını aşmak için birlikte çalışıyoruz. Bütün amatör spor kulüplerine yardımlar yapılması için birlikte çalışıyoruz. Bizim en büyük sıkıntımız spor tesislerin yetersiz olmasıdır. 11 yaşından 30 yaşına ve daha büyük sporculara hizmet verip onları kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve suç işlemelerini önlüyoruz” dedi.
 
YENİ STADLAR AÇILACAK
Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da yaptığı konuşmada müjde verdi. Çintimar, “Bu toplantıyı organize ettiği için KASKF Başkanı Murat Aydın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür erdim. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Her geçen gün müdürlüğümüz olarak hizmet kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Tesislerin ve amatör sporun sorunları çözmek için çalışmalarımız sürüyor.  Karamürsel Stadı`nın ışıklandırma sorununu 10 gün içinde bitirmeyi amaçlıyoruz. Maşukiye Stadı`nı 2013 yılında hizmete açacağız. 2013 yılında öncelik olarak genel müdürlük olarak iki stadı hizmete açmayı düşünüyoru”şeklinde konuştu.
 
CENTİLMENLİK ÖNEMLİ
KASKF Başkanı Murat Aydın da kdnuşmasında, “Öncelikle centilmenliğin ve fair-playi üst düzeyde tutmayı amaçlıyoruz. Toplantıya katıldığınız için herkese teşekkür ederim. Müsabakalar esnasında tavır ve davranışların ne şekilde olması gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Yapılan bu eğitim toplantılarında bir kişi gelse toplantılar yapılacak.  Amatör Spor Kulüp yöneticilerin, futbolcularının ve antrenörlerin daha duyarlı ve sakin olmaları gerekir. Aksi taktirde herkesin ceza alması sonrasında takıma zarar veriyorlar. Bu yıl ilk yarı boyunca hakemler 4 fiili saldırı bulunurken bu bizleri çok üzmüştür. 1100 maçta 378 sporcu, antrenör, yönetici ve teknik adam ceza almıştır. Amacımız bu sayıları en aza indirmektir”dedi.
 
DÖLKELEŞ RENK KATTI
TFF Temsilciler Kurulu Temsilci İşleri Müdürü Bedri Dölkeleş güne renk kattı. Dölkeleş yaptaığı konuşma ile de geceye nokta koyah isim oldu. Beden Dilinin önemini vurgularken, İletişimde bakış açısının önemi, nasıl ve nerede nasıl konuşması gerektiğini, taraflarını baktığı yönden değerlendirmesine dikkat edilmesi ve empati yapılmasını gerektiğini anlattı.  Futbolda iletişimin nasıl sağlanacağını iletişim, konuşma, empati ve beden dinlin ayrıntılarının doğru kullanılması belirtildi.  İletişimde söz, ses ve beden önemi vurguladı. Ne söylediği değil nasıl söylediği beden dilinin önemini anlatılması belirtti.  
 
HATALAR BİZLER İÇİN
Futbolun bir hata oyunu olduğunun altını çizen Dölkeleş, “ Hatamarı en aza indirmek gerekir, bunun içinde sahada ve kenarda bulunan herkesin dikkatli olması gerekir. Tansiyonu yüksek olan maçlarda sakin olarak olayları önlemeye çalışmak gerekir. Bu yüzden benimde birçok anım olmuştur. Özellikle hakemlerin futbol oynamış olmaları gerektiğine inanıyorum. Hakem hata yaptığı zaman ona yüklenmemek gerektiğini düşünüyorum. Futbolcu hata yaptığı zaman onu affediyorsak hakeme de kucak açmamız gerekir. Bu anlamda kulüp yöneticileri ve teknik adamlarına büyük işler düştüğünü düşünüyorum.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ