KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
1. Küme’de heyecana ara verildi
1. Küme’de heyecana ara verildi
Amatör Futbol
18 Kasım 2010 Perşembe 12:42
  • 938
  • 0

1. Küme’de heyecana ara verildi

Dört ayrı grupta 44 takımın mücadele ettiği Birinci Amatör Küme’de heyecana bir hafta ara verildi. Devre arası kabul edilen bayram tatili yarın bitiyor. Heyecana gelecek hafta kaldığı yerden devam ediliyor

A Grubu`nda dengeler değişti
A Grubu`ndaki Play-Off heyecanın, altı takım arasında geçmesi bekleniyor. Körfez Hereke, Karamürsel Barbaros ve Çubuklubala takımları, Play-Off`a kalma yolunda iddialı konumda. Gölcük Şirinköy, Demir Spor ve Çayırova Serhat da sezonu ilk dörtte bitirmek için zorlu bir mücadeleye girecek. Birinci Amatör Küme A Grubu`nda dört takım, küme düşmemek için kıyasıya yarışacak. 7 puanlı Körfez Spor, 6 puanlı Kartepe Belediye, 5 puanlı Darıca Türkeli ve 4 puanlı Gebze Tayfun ekiplerinden ikisi, sezon sonunda Birinci Amatör Küme`ye veda edecek.


Denk güçler çarpışıyor
B Grubu`ndaki altı takım, tıpkı A Grubu`ndaki gibi Play-Off`a kalabilme adına müthiş bir mücadele verecek. İzmit Belediye, Gebze Balkan, Yenidoğan Serdar, Çınarlı Spor, Çayırova Gümüş ve Tepeköy Defne ekipleri, birbirlerini yenmek için uğraşacak. Sezon sonu İhsaniye`nin ardında grubu ilk dörtte bitirecek takımlar İzmit Belediye, Yenidoğan Serdar ve Çınarlı Spor olarak gözüküyor. Bu üç takımı takip eden Gebze Balkan, Çayırova Gümüş ve Tepeköy Defne de, şanslarını iyi kullanarak Play-Off Grubu`na kalmak isteyecek. İkinci yarıda dört takım, küme düşmemek için deyim yerindeyse savaşacak. Sezon öncesi hedefini Play-Off Grubu`na kalmak olarak belirleyen Körfez Esen, yaşadığı şansızlıklar nedeniyle ilk yarıyı düşme hattı içinde kapadı. Körfez Esen`in yanı sıra Uzuntarla, Doğantepe ve Mert Spor da kümede kalmak için zorlu maçlar oynayacak. Büyük olasılıkla, bu dört takımdan ikisi küme düşecek.C`de dört takım vantajlı

Kavaklı Spor, Karamürsel Spor, Darıca Spor ve Çayırova Fatih ekipleri, ikinci yarı kendi aralarında amansız bir mücadeleye girecek. İlk devre sonunda Play-Off`a kalma şansını sürdüren bu takımlar, lig sonunda ilk dört içinde yer alabilmek için maçlarını kazanmak isteyecek. C Grubu`nun sıkıntı yaşayan ekipleri Nusretiye, Çamlıtepe ve Hacı Hızır Şafak, ikinci yarı düşme potasından uzaklaşarak ligi orta sıralarda bitirmek istiyor. Devre arasına son iki sırada giren 3 puanlı Bağdat Spor ve bir puanlı Arslanbey Organize Sanayi takımları, bundan sonraki tüm maçlarına final havasında çıkacak. Bağdat Spor ve Arslanbey Organize Sanayi, küme dümemek için galibiyet serisi yakalamak zorunda.


D Grubu`nda heyecan dorukta

Birinci Amatör Küme D Grubu`nda şampiyonluk yarışı içinde bulunan Bekirpaşa Başaran, Gebze Karadeniz, Harb-İş Spor ve Derince Birlik takımları, ikinci yarı mücadeleye kaldıkları yerden devam edecek. Derbent, Çayırova ve Uzunçiftlik ise, zirvede yer alan dört takımın hata yapmasını bekleyecek. Kocaeli Güneş Spor, ilk yarının son haftalarında topladığı puanlarla düşme potasının üzerinde yer aldı. 7 puanlı 95 Evler Fatih, 5 puanlı Ulaşlı ve işini mucizelere bırakan -3 puanlı Acısu ekiplerinden ikisi, sezon sonunda Birinci Amatör Küme`ye veda edecek. Üç takımı da, ikinci yarıda zorlu haftalar bekliyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ