KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
1. Küme’de zorlu hafta
1. Küme’de zorlu hafta
Amatör Futbol
14 Ekim 2009 Çarşamba 14:16
  • 961
  • 0

1. Küme’de zorlu hafta

Birinci Amatör Küme’de hafta sonu ateşi çeşitli sahalarda oynanacak olan bir birinden zorlu karşılaşmalarla yanacak. A Grubu’nda lider Sultan Orhan Kocaeli Güneşspor ile karşılaşacak

B Grubu lideri  Körfez Hereke, Gebze Karadeniz deplasmanında, C Grubu lideri  Çubukluspor, Dilovası Belediye deplasmanında, D Grubu lideri Başiskele Belediye Mertspor deplasmanında liderliklerin korumak için sahaya çıkacak

Lider, Güneş`e karşı
Kocaeli 1. Amatör Kümesinde cumartesi günü oynanacak olan A grubunda lider Sultan Orhanspor, deplasmanda K.Güneşspor`un konuğu olacak. Aldığı farklı galibiyetlerin yanı sıra ortaya koyduğu başarılı futbolu ile göz dolduran Sultan Orhan, K.Güneş deplasmanından da 3 puanı hedefleyen takım. Sultan Orhan K.Güneş`i yenerek, zirvenin tek hakimi olmak isterken, K. Güneşspor`da zirvede söz sahibi olmak istiyor. Zorlu ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma cumartesi günü saat 19.00`da M.Ali Kağıtçı Stadı`nda oynanacak.
 

Demirspor – Acısu Belediye
A grubunda liderin  takipçiliğini yapan Demirspor, kendi saha ve seyircisi önünde aynı puana sahip olan Acısu Belediyespor`u konuk edecek. Son derece zorlu ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşmada her iki takımda galibiyet hesapları yapıyor. Derince Stadı`nda saat 18.00`de başlayacak olan karşılaşma üst sıralar adına büyük önem taşıyor.
 

Bağçeşme – Çamlıtepe
Liderliğin ortağı olan Çamlıtpespor, deplasmanda Bağçeşmespor`un konuğu olacak. 2. Hafta sonunda henüz puan ile tanışamayan Bağçeşmespor, kendi saha ve seyircis önünde Çamlıtepespor`u yenerek, ilk 3 puanı ile tanışmak istiyor. Son derece zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma Bağçeşme Ali Osamn Topal Stadı`nda saat 12.00`de başlayacak.
 

Arapçeşme – Harb-İş
A grubunun iddialı ekiplerinden Harb-İşspor, deplasmanda Arapçeşme`nin konuğu olacak. Zirvenin ortakları arasında yer alan Harb-İşspor, zorlu deplasmandan 3 puanla dönmenin hesaplarını ayaparken, Arapçeşme de ilk 3 puanı peşinde koşacak. Her iki takımda birbirlerine üstünlük sağlama adına açık futbolu tercih edeceklerinden karşılaşmanın gollü geçmesi bekleniyor. Metin Oktay Stdaı`ndaki karşılaşma saat 13.00`de başlayacak.
 

Başaransppor – Barbarosspor
Kocaeli 1.Küme`de iki hafta sonunda istediği puanlara ulaşmayan Başaranspor, kendi sahasında henüz puan ile tanışamayan K. Barbarosspor`u konuk edecek. Başaranspor, K. Barbarosspor karşısında güzel futbol ve galibiyeti hedefliyor. K. Barbarosspor`da zorlu deplasmandan puanlar ile dönerek, gelecek haftalara umutlu bakmak istiyor. Mehmet Ali Kağıtçı Stadı`nda oynanacak olan karşılaşma saat 17.00`de başlayacak.

Çubuklu, Dilovası`nda nefes peşinde
Kocaeli 1. Amatör Küme C grubu lideri Çubukluspor, lider gideceği Dilovası Belediye deplasmanından lider olarak dönem istiyor. 4 puana sahip olan ev sahibi Dilovası Belediyespor`da lideri devirip, grubun yeni lideri olmanın hesaplarını yapıyor. Son derece zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşmada Çubukluspor, puanlarla dönerek nefes almak istiyor. Dilovası`da Çubuklu`yu sahasında boğarak, 3 puanı hedefliyor.  Dilovası Stadı`ndaki karşılaşma saat 16.00`da başlayacak.
 

Esenspor, liderlik peşinde
Kocaeli 1. Amatör Küme C grubunda ilk iki haftada topladığı puanlarla liderliği ortağı olan K.Esenspor, kendi saha ve seyircisi önünde H.H.Şafakspor`u konuk edecek. İlk iki haftada bir galibiyet, bir yenilgi alan H.H.Şafakspor, zirvenin uzağında kalmamak için zorlu deplasmandan puanlarla dönmek istiyor. Zorlu 90 dakika sonunda gülmeyi hedefleyen ve grubun liderliğine göz diken Esenspor`da rakibini puansız göndermenin peşinde.  Esentepe Stadı`ndaki karşılaşma saat  19.00`da başlayacak.
 

Ulaşlıspor  – Balkanspor
C grubunun mütevazi takımlarından Ulaşlıspor, iki haftada yaşadığı şanssızlıklara son vermek istiyor. Oynadığı futbolun karşılığını alamayan Ulaşlıspor, bu hafta kendi saha ve seyircisi önünde grubun iddialı takımlarından Balkanspor`u konuk edecek. Zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşmaya amatör spor severlerinde yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Bahçecik Stadı`ndaki karşılaşma saat 13.00`de başlayacak.
 

Bahçecik – İhsaniyespor
Kocaeli 1. Amatör Küme C grubunda iki hafta sonunda elde ettiği 3 puan ile orta sıralarda kendisine yer bulan Bahçecikspor, henüz puan ile tanışamayan ve ligin en alt sırasında yer alan İhsaniyespor`u konuk edecek. Üst sıraları hedefleyen Bahçecikspor, taraftarlarının desteği ile 3 puan hesapları yapıyor. İhsaniyespor`da Bahçecik deplasmanında ilk puanları ile tanışmak amacında. Zorlu karşılaşma Bahçecik Stadı`nda saat 15.00`de başlayacak.
 

Arslanbey – Derince G.B
C grubunda puan ile tanışmayan takımlardan birisi olan Arslanbeyspor, kendi saha ve seyircisi önünde konuk edeceği Derince G.B`ni  yenerek ilk puanlarını almak istiyor.  Derince G.B`de  iki hafta sonunda elde ettiği 3 puana puanlar ekleyerek, zirveye yanaşma amacında.  Son derece zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma  Derbent Stadı`nda saat 18.00`de başlayacak.
 Pazar günü  B ve D Grubu:
 

Lider, Karadeniz deplasmanında
Kocaeli 1. Küme B grubu lideri K.Herekespor, ilk iki hafta topladığı 6 puan ile zirvede yer aldı. Lider, Karadeniz deplasmanında da galibiyetle dönerek, koltuğunu bırakmak istemiyor. İlk iki haftada 3 puanın sahibi olan Karadenizspor`da lideri devirerek liderlik yarışına ortak olmak istiyor. Son derece zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma Metin Oktay Stadı`nda saat 19.00`da başlayacak.
 

Değirmendere- Körfezspor
K.Hereke ile aynı punda olup, liderliği paylşan Değirmenderespor, kendi saha ve seyircisi önünde Körfezspor`u konuk edecek. İki hafta sonunda topladığı 3 puan iledüşme hattının hemen üzerinde yer alan Körfezspor`da , Değirmenderspor`a sürpriz peşinde koşacak. Her iki takımda galibiyet parolasıyla çıkacağı karşılaşma Değirmendere Stadı`nda saat 15.00`de başlayacak.
 

Arslanbey Organize – Çamcukur
B grubunda şampiyonluğu hedefleyen Arslanbey Organize Sanayispor, ilk iki hafta topladığı 3 puan ile orta sıralarda yerini aldı. Üst sıralara tırmanmak isteyen Arslanbey Organize Sanayi, kendi sahasında ligin mütevazi takımlarından Çamçukur`u yenerek, üst sıralara tırmanmak istiyor. Henüz puanı olmayan çamçukur`da rakibine kolay kolay teslim olmak istemiyor. Zorlu karşılaşma Derbent Stadı`nda saat 15.00`de başlayacak.
 

Çubuklu – Tayfunspor
İki haftada topladığı dört puan ile zirveyi yakından takip eden Çubukluspor, kendi sahasında Tayfunspor`u yenerek, zirve hesapları yapıyor. Ligde henüz puanı olmayan ve son sırada olan Tayfunspor`da ilk puanını almak için Çubuklu deplasmanına ciddi hazırlandı. Zorlu geçmesi beklenen karşılaşma  Mehmet Ali Kağıtçı Stadı`nda saat 14.00`de başlayacak.
D grubunda lider deplasmanda
 

Mertspor –Başiskele Belediye
D grubu lideri Başiskelespor, iki hafta sonunda 4 puan toplayan Merspor`un konuğu olacak. Liderlik hesapları yapan Mertspor, kendi saha ve seyircisi önünde lider Başiskelespor`u yenerek, liderlik koltuğunun yeni sahibi olmak istiyor. Son derece zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma Mehmet Ali kağıtçı Stadı`nda saat 16.00`da başlayacak.
 

Karamürsel – 95 Evler Fatih
D grubunda topladığı 4 puan ile liderin hemen arkasında yer alan iki takım Karamürselspor ile 95 Evler, Karamürsel Stadı`nda galibiyet için sahaya çıkacak. D. Grubunda haftanın en önemli karşılaşmalarından birisi olan Karamürsel- 95 Evler Fatih arasındaki karşılaşmaya amatörspor severlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Karamürsel Stadı`nda oynanacak olan karşılaşma saat 17.00`de başlayacak.
 

Alikahya – Yarımca
Lige şampiyonluk hesapları yaparak giren Alikahyaspor, ilk iki hafta sonunda umduğunu bulamayan takımlarımız arasında. Alikahya, grubun güçlü takımlarından birisi olan Yarımcaspor`u evinde konuk edecek. Zorlu 90 sonunda gülen taraf, zirveye biraz daha yakınlaşırken, kaybeden takımda orta sıralara tutunmaya çalışacak. Alikahya Stadı`nda oynanacak olan karşılaşma saat 15.00`de başlayacak.
 

Beylikbağı – Gölcük İ.Y
D grubunda ilk iki hafta sonunda 3 puanın sahibi olan G. Beylikbağıspor, kendi saha ve seyircisi önünde henüz puan ile tanışmayan Gölcük. İ.Y`nu konuk edecek. Gözünü üst sıralara diken G. Beylikbağı spor,  puansız olan rakibini yenerek, üst sıralara yükselmek istiyor. Gölcük İ.Y`da alt sıralardan kurtulmak amacında. Beylikbağı Stadı`nda oynanacak olan karşılaşma saat 15.00`de başlayacak.
 

Zaferspor – Sarımeşe
D grubunda henüz puan ile tanışmayan Zaferspor ile Sarımeşespor`un buluşmasına her iki takımında hedefi ilk puanlarını kazanmak. Zaferspor ev sahibi olarak rakibine oranla puana daha yakın gözükürken, Sarımeşespor deplasmanda sürpriz peşinde koşacak. Zorlu karşılaşma Metin Oktay Stadı`nda saat  15.00`de başlayacak.
 

Cuma günü tek maç
Kocaeli 1. Amatör Küme`nin 3. Hafta Startı Cuma akşamı Maliyespor ile Derince Birlikspor maçıyla verilecek. Cuma akşamı Mehmet Ali kağıtçı Stadı`nda oynanacak olan karşılaşma saat 19.00`da başlayacak. B grubunda liderlik hesapları yapan Derince Birlikspor, iki hafta sonunda puan ile tanışamayan Maliyespor`u yenmenin hesaplarını yaparken, Maliyespor`da Derince Birlik`e ceza kesmeye hazırlanıyor.
Enstantane: Birinci Amatör Küme`nin 3. haftasında kıran kırana mücadeleler yaşanacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ