KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
 • 6.1454 TL
 • 6.8452 TL
 • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
A Grubu’nda kritik gün
A Grubu’nda kritik gün
Amatör Futbol
12 Ekim 2012 Cuma 12:26
 • 1160
 • 1

A Grubu’nda kritik gün

Çenesuyu AŞ Amatör Süper Lig A Grubu’nda 5. hafta maçları yarın oynanacak. Grup lideri Kandıra Gençler Birliği Belediyespor deplasmanda Bekirpaşa Başaranspor’a konuk olacak

DİLOVASI BLD-K. YENİŞEHİRSPOR  

Çenesuyu AŞ Amatör Süper Lig A Grubu`nda ilk dört sırada yer alıp play-off grubuna kalmayı amaçlayan Dilovası Belediyespor ile Kocaeli Yenişehirspor üç puan için  Dilovası Stadı`nda kritik bir maça çıkacak. 7 puanla dördüncü sırada yer alan Dilovası Belediyespor kendi seyircisi önünde 9 puanla ikinci sırada yer alan Kocaeli Yenişehirspor takımını ağırlayacak. Dilovası Belediyespor seyirci desteği ile rakibini yenip ikinci sıraya yükselmeyi hedeflecek. Kocaeli Yenişehirspor en yakın rakiplerinden birini zirve yarışında yenip saf dışı bırakmayı planlıyor. Dilovası stadında  saat 13.00`te başlayacak olan Dilovası Belediyespor ile Kocaeli Yenişehirspor maçını ilimiz başarılı hakemlerinden Zeki Kırdudu yönetecek.
 

ÇUBUKLU BALA-YARIMCASPOR  
Çenesuyu AŞ Amatör Süper Lig A Grubu`nda zirve mücadelesi yapan ve iki haftada kaybettiği puanlar zirve yarışından kopan Çubuklu Balaspor  lig sonuncusu Yarımcaspor`u konuk edecek. 7 puanla beşinci sırada yer alan Çubuklu Balaspor kendi seyircisi önünde ligde hiç puanı bulunmayan ve genç bir ekiple centilmence mücadele eden Yarımcasporla karşılaşacak. Çubuklu Balasporda Gökhan Akmeşe ve Yarımcaspor`da Yasin Kopuz kırmızı kart cezası nedeniyle maçı tribünden takip edecek. Cephanelik Stadı`nda  saat 17.00`de oynanacak olan Çubuklu Balaspor ile Yarımcaspor maçını ilimiz başarılı klasman hakemlerinden Levent Çakır yönetecek.
 

BAŞARANSPOR-KANDIRA G.B.BLD
Çenesuyu AŞ Amatör Süper Lig A Grubu`nda zirvenin kalbi  Mehmet Ali Kağıtçı Stadı`nda atacak. 7 puanla üçüncü sırada yer alan Bekirpaşa Başaranspor   kendi seyircisi önünde 10 puanla grup lideri Kandıra Gençler Birliği Belediyespor takımını ağırlayacak. Mehmet Ali Kağıtçı Stadı`nda  saat 15.00`te oynanacak olan Başaranspor ile Kandıra Gençler Birliği Belediyespor maçını ilimiz başarılı hakemlerinden Zafer Pesen yönetecek. Pesen`in yardımcılıklarını Osman Kılıç ve İsmail Akçay yapacak. Bu maçta gözlemci olarak Nurettin Yılmaz görev alacak. 
 
 
MAŞUKİYESPOR-ÇINARLISPOR  
Çenesuyu AŞ Amatör Süper Lig A Grubu`nda puanla orta sıralarda yer alan iki ekip Maşukiyespor ile Çınarlıspor  Derbent Stadı`nda üç puan için zorlu bir maç oynayacak.  Antrenr Derye gökmen`in istifası nedeniyle sarı kırmızılılar kü maça yardımcı antrenörün gözetiminde çıkacak. Geçen yıl İzmit Belediyespor kupasını kazanan ve play-off grubunda mücadele eden Çınarlıspor dört maçta beş puan topladı. Yeşil beyazlılar bu maçı kazanarak yeni bir çıkış başlatmak isteyecek. Derbent Stadı`nda  saat 17.00`de oynanacak olan Maşukiyespor ile Çınarlıspor maçını ilimiz başarılı üst klasman hakemlerinden Deniz Kükrek yönetirken, yardımcılıklarını Alp Yılmaz ve Emre Sağdıç yapacak. 
 

BAŞİSKELE BLD-D. TÜRKELİ
A Grubu`nda zirve mücadelesi veren Başiskele Belediyespor geçen hafta yenilip altıncı sıraya gerilemişti. 7 Puanla ligde altıncı sırada bulunan Başiskele Belediyespor  kendi seyircisi önünde ligde zor günler geçiren 3 puanla on birinci sırada yer alan Darıca Türkeli Gençlik takımıyla karşılaşacak. Başiskele Belediyespor zayıf rakibine yenip üst sıralara tırmanmak istiyor. Geçen hafta başarılı bir futbol sergileyerek kazanmayı başaran Darıca Türkeli çıkışını sürdürmek istelecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Vinsan Stadı`nda saat 15.30`da oynanacak olan Başiskele Belediyespor ile Darıca Türkeli Gençlikspor maçını ilimiz başarılı hakemlerinden İsmail Cem Güçlü yönetecek.
 
 
KAVAKLI-MUSTAFAPAŞA
Çenesuyu AŞ Amatör Süper Lig A Grubu`nda alt sıralarda kurtulmak isteyen Kavaklıspor ile Mustafapaşaspor  Kavaklı Stadı`nda üç puan için zorlu bir maç oynayacak. 4 puanla dokuzuncu sırada yer alan Kavaklıspor  kendi seyircisi önünde 3 puanla onuncu sırada yer alan Mustafapaşaspor`u ağırlayacak. Kavaklıspor kötü gidişe dur demek ve alt sıralardan kurtulmak için seyirci desteği ile galip gelmeyi hedefliyor. Mustafapaşaspor ise rakibine yenip tehlikeli bölgeden kurtulmak için üç puan almayı amaçlıyor. Kavaklı stadında  saat 19.00 da oynanacak olan Kavaklıspor ile Mustafapaşaspor maçını ilimiz başarılı hakemlerinden Musa Önal yönetecek.
 
 
A GRUBU PUAN DURUMU
Kandıra G.B.BLD	    4 	3 	1	 0 	7 	2	10 
K. Yenişehir		4 	3 	0 	1 	9 	3 	
B. Başaran  		4 	2	1 	1 	10 	2 	
Dilovası BLD		4 	2 	1 	1 	9	4 	
Ç. Balaspor  		4	2 	1 	1 	9 	5 	7
Başiskele BLD  	    4 	2 	1 	1 	9 	7 	7
Çınarlıspor  		4 	1 	2	1 	6 	4 	
Maşukiyespor  	    4 	1 	2 	1 	9 	8	
Kavaklıspor  		4 	1 	1 	2 	6 	11 	4
Mustafapaşa	  	4 	1 	0 	3 	5 	9 	3
D. Türkeli 		4 	1 	0 	3 	4 	12 	
Yarımcaspor  	    4 	0 	0 	4 	1 	17 	

 
HAFTANIN MAÇLARI
Dilovası BLD-K. Yenişehir
Ç. Balaspor-Yarımcaspor  
B. Başaranspor-Kandıra G.B.BLD  
Maşukiyespor-Çınarlıspor  
Başiskele BLD-D. Türkeli
Kavaklıspor-Mustafapaşa

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ