KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Alikahya zor kazandı: 2-1
Alikahya zor kazandı: 2-1
Amatör Futbol
25 Aralık 2011 Pazar 12:49
  • 1102
  • 0

Alikahya zor kazandı: 2-1

Amatör Süper Lig’de kendi sahasında Yavuzspor’u konuk eden Alikahya, 85’te sonuca ulaştı. Mor beyazlılar, 1-0 geriye düştüğü maçı 2-1 kazanarak 3 puanı almayı başardı

KARŞILIKLI POZİSYONLAR
Alikahya Stadı`nda kıran kırana bir mücadele yaşandı. Aşırı yağmur yağışı altında oynanan karşılaşmaya iki takımında 3 puan için verdiği büyük mücadele damgasını vurdu. Ligin ilk yarısına nazaran daha diri bir hale gelen Yavuzspor, maçın 24ncü dakikasında Onur Kosif`in golü ile 1-0 öne geçti. Bu golden sonra Alikahya neye uğradığını şaşırdı, fakat erken toparlandı. 42`de Aytekin`in ayağından gelen golle ilk yarı 1-1 eşitlikle tamamlandı.
 

 

 

ONUR SON NOKTAYI KOYDU
Alikahya ekibi, ikinci yarı daha baskılı oynasada, Yavuzspor maçı bırakmadı. Güçlü fiziği ve atak futbolu ile dikkat çeken Yavuzspor, aradığı golü bir türlü bulamadı. Karşılıklı ataklarla geçen ikinci yarıda iki takımda önemli pozisyonlara girdi. Ancak aranan golü Alikahya buldu. Maçın 85nci dakikasında Alikahyalı Onur Yaşar, girdiği bir pozisyonda topu ağlarla buluşturdu. Bu gol Alikahya`ya hayat verdi. Alikahya, seyircisi önünde Yavuz`u 2-1 yendi.

 

 

 

ALİKAHYASPOR: 2
YAVUZSPOR: 1

STAT: Alikahya
HAKEMLER: Tolga Güldibi***, Mahmut Fıçıcı***, Mehmet Özel***
ALİKAHYASPOR: Melih***, Aykut*** (Süleyman***), Hakan Kılıç*** (Hüseyin***), Hakan Ataç***, Aytekin****, Mehmet Kördemir*** (İlyas***), Onur Yaşar***, Akın***, Coşkun***, Mehmet Mert***, Faruk***
YAVUZSPOR: Ufuk**, Üstün***, Ahmet**, Suat**, Onur Kosif***, Oğulcan** (Rahman**), Berkay** (Mustafa**), Salim**, Serdar**, Kerem**, Furkan** (Murat**)
GOLLER: Dk. 24 Onur Kosif, Dk. 42 Aytekin, Dk. 85 Onur Yaşar

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ