KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Amatörler nereye koşuyor?
Amatörler nereye koşuyor?
Amatör Futbol
31 Aralık 2012 Pazartesi 09:43
  • 3096
  • 55

Amatörler nereye koşuyor?

2012 yılının son haftasında yaşanan gerilimler haftaya damgasını vurdu. Derbentspor, hakem Selim Akman’a ateş püskürürken, Tavşantepe hakemleri protesto etmek adına 80. dakikada sahada yeterli sayıda kalmayarak maçın tatil edilmesini sağladı
DERBENT ISYAN EDIYOR
2012 yılının son haftasına olaylar damga vurdu. Amatör küme maçlarında hedef hakemler oldu. Özellikle Derbentspor-MAP Kavaklıspor maçında görev alan Selim Akman, Derbentspor lehine verdiği ters kararlarla saç baş yoldurdu. Haftaya lider giren Derbentspor hakemin inanılmaz hataları karşısında rakibiyle 2-2 berabere kalarark liderlikten oldu. Derbentspor Yönetim Kurulu, uğradıkları haksızlık nedeniyle dün KASKF Başkanı Murat Aydın`ın yanında soluğu aldı.
 
HAKEMLER HEDEF OLDU
Değirmendere Stadı`nda oynanan Değirmenderespor-Darıcaspor müsabakasında da hedef hakemdi. Değirmenderesporlu Uğur, karşılaşmanın hakemine fiili saldırıda bulununca müsabaka tatil edildi. Cephanelik Stadı`nda oynanan Çubuklu Balaspor, Kandıra Gençlerbirliği Belediyespor maçında da tribünler karıştı, futbolcu Ceyhun Tezcan`ın babası fiili saldırıya uğradı. Birinci Amatör Küme takımlarından Çayırova Serhatspor`da haftalardır hakemlerden yana isyan ediyordu.
 
TAVŞANTEPE DE TEPKILI
Avni Kalkavan Stadı`nda oynanan Doğantepespor-Tavşantepespor maçı ise haftaya damgasını vuran bir başka maçtı. Tavşantepespor`dan üç oyuncunun kırmızı kart görmesinin ardından iki futbolcu da sakatlanarak oyundan çıktı. Üç oyuncu değişikliğini yapan Tavşantepespor, maçı tamamlayamadı. Tavşantepespor Yönetim Kurulu müsabakanın ardından soluğu KASKF binasında alarak başkan Murat Aydın`a hakemleri şikayet etti. Dün öğle saatlerinde de Derbentspor Yönetim Kurulu ile birlikte, bir kaç kulüp KASKF`ye gelerek Aydın ile görüştü.
 
TABAN BIRLIKLERI UYUYOR MU?
İlimizde oynanan hemen, hemen her maçta farklı olaylar yaşanmaya başladı. 2012 yılının son haftasında 12 müsabakada kazanan da isyan etti, kaybeden de. İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Say başta olmak üzere, Taban Birlikleri`nin diğer başkanları bu gidişe dur demek adına ivedilikle toplanıp radikal kararlar almak zorunda. Hakem atamalarında yapılan bariz hatalara da bir son verilmesi gerekiyor. Taban Birlikleri Başkanlarını göreve davet ediyor, sert tedbirler alınmasını öneriyoruz.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ